Internet se vysmívá britské premiérce a jejímu receptu na koláče. Řeší Brexit, nebo pečení? ptají se

pej
4. 10. 2016 9:45
Britové se baví na účet Theresy Mayové. Na sociálních sítích se vysmívají jejímu receptu na koláče a komentují skrze něj i současnou politickou situaci. "Zatímco jsme dnes nastartovali svůj odchod z Evropské unie, Theresa Mayová nám nabízí recept na koláče," reagují na projev premiérky v Birminghamu.
Foto: Reuters

Britská premiérka Theresa Mayová si za svůj rozhovor pro Sunday Times vysloužila kritiku. Lidé na sociálních sítích ale nediskutují o politice konzervativců nebo Brexitu, ale o jejím rodinném receptu na tradiční moučník. Ten zároveň s nadsázkou přirovnávají k politice.

Ironicky komentují například to, že ministerská předsedkyně, která se mimo jiné v dialogu popsala i jako vášnivá hospodyně, doporučuje margarín jako vhodnou alternativu máslu. 

A přestože posléze přiznala, že v poslední době se moučníkům vyhýbá kvůli cukrovce a rovněž nemůže jejich přípravě věnovat tolik času kvůli přípravě Brexitu, stala se terčem vtipů na sociálních sítích.

"Když někdo řekne máslo, nebo margarín, cítím se vždy znepokojen. Margarín navíc pomáhá nadnárodním společnostem," uvedl oslovený pekařský mistr Dan Lepard pro web britského deníku The Guardian.

"Dnes jsme nastartovali svůj odchod z Evropské unie a mezitím nám Theresa Mayová nabízí recept na koláče," ozývá se na Twitteru.

Další komentáře zesměšňují technologický postup nebo se pozastavují nad tím, že premiérka nebrání britské farmáře a dává přednost margarínu před tuzemským máslem.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 29 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy