Internet se vysmívá britské premiérce a jejímu receptu na koláče. Řeší Brexit, nebo pečení? ptají se

pej
4. 10. 2016 9:45
Britové se baví na účet Theresy Mayové. Na sociálních sítích se vysmívají jejímu receptu na koláče a komentují skrze něj i současnou politickou situaci. "Zatímco jsme dnes nastartovali svůj odchod z Evropské unie, Theresa Mayová nám nabízí recept na koláče," reagují na projev premiérky v Birminghamu.
Foto: Reuters

Britská premiérka Theresa Mayová si za svůj rozhovor pro Sunday Times vysloužila kritiku. Lidé na sociálních sítích ale nediskutují o politice konzervativců nebo Brexitu, ale o jejím rodinném receptu na tradiční moučník. Ten zároveň s nadsázkou přirovnávají k politice.

Ironicky komentují například to, že ministerská předsedkyně, která se mimo jiné v dialogu popsala i jako vášnivá hospodyně, doporučuje margarín jako vhodnou alternativu máslu. 

A přestože posléze přiznala, že v poslední době se moučníkům vyhýbá kvůli cukrovce a rovněž nemůže jejich přípravě věnovat tolik času kvůli přípravě Brexitu, stala se terčem vtipů na sociálních sítích.

"Když někdo řekne máslo, nebo margarín, cítím se vždy znepokojen. Margarín navíc pomáhá nadnárodním společnostem," uvedl oslovený pekařský mistr Dan Lepard pro web britského deníku The Guardian.

"Dnes jsme nastartovali svůj odchod z Evropské unie a mezitím nám Theresa Mayová nabízí recept na koláče," ozývá se na Twitteru.

Další komentáře zesměšňují technologický postup nebo se pozastavují nad tím, že premiérka nebrání britské farmáře a dává přednost margarínu před tuzemským máslem.

 

Právě se děje

před 15 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy