Těhotná plus size modelka čelí kritice na sociálních sítích. Kvůli tloušťce ohrožuje zdraví dítěte

26. 4. 2016 8:00
Americká plus size modelka si vysloužila na internetu mnoho negativních reakcí na své druhé těhotenství, kterým se před nedávnem pochlubila na Instagramu. Podle mnoha komentujících není ani kvůli její váze poznat, zda je opravdu v očekávání, navíc prý nezdravým způsobem života ohrožuje zdraví dítěte. "Je v pořádku poslat někoho do háje, když vám dává nevyžádané rady, co je pro vaše dítě to nejlepší. Jako ženy víme, co je nejlepší. Je to naše práce, ne někoho jiného," reaguje známá modelka, která je pyšná na své tělesné rozměry a nedělá si hlavu z toho, že ani osmý měsíc těhotenství na ni není příliš poznat.
Foto: Instagram

Tess Holliday vrací úder komentujícím na sociální síti, kteří si vzali za cíl zesměšnit její postavu i druhé těhotenství. Den po oznámení šťastné novinky jí na internetu totiž zaplavily útočné zprávy zpochybňující jednak její schopnost počít dítě, ale i ve zdraví ho odnosit. Mladá žena si ale svůj jiný stav chválí a nepřejícím lidem vzkazuje, že je se svým tělem naprosto spokojená a váha ji v žádném případě nebrání prožít normální zdravé těhotenství. Informoval o tom server Today.

"Když jsme oznámili těhotenství, měli jsme jen jeden den klid," mluví modelka o době, kdy před třemi měsíci oznámila na sociální síti, že po desetiletém synovi jménem Rylee, čeká svého druhého potomka se snoubencem Nickem. Záhy totiž následovaly zprávy a komentáře typu: "Nevypadáte těhotná," nebo "Musíte mít tak čtyřčata," ale i "Ohrožujete své dítě!"

Tess přiznala, že vzhledem ke své váze opravdu nemá typické těhotenské vystouplé bříško, kterým se pyšní mnohem štíhlejší matky, přesto je s tvarem těla spokojená. "Jsem součástí menšiny, která vám říká, že je v pořádku nemít dokonalé těhotenské bříško," napsala modelka na svůj Instagram, kam přidala také aktuální snímek, jak se fotí v zrcadle v osmém měsíci těhotenství jen v černém spodním prádle a jednou rukou si hladí břicho.

Tess Holliday je jedna z prvních plus size modelek, která podepsala smlouvu z významnou modelingovou agenturou a v branži se stala velmi žádanou, právě pro své atypické míry modelky. Ty mnohým nepřijdou ale vůbec zdravé, proto vyvolalo její těhotenství takový poprask.

"Lidé nemohou pochopit, jak mohu mít dítě a být zdravá, nebo že není možné, abych otěhotněla, protože jsem tak velká," řekla Tess. "Mám lidské reprodukční orgány!" zlobí se Tess, která je ohromená s jakou smělostí ji neznámí lidé napadají na sociálních sítích. "Je v pořádku poslat někoho do háje, když vám dává nevyžádané rady, co je pro vaše dítě to nejlepší. Jako ženy víme, co je nejlepší. Je to naše práce, ne někoho jiného."

Na komentáře ohledně své váhy je již zvyklá, v osmém měsíci těhotenství, je to ale přeci jen něco jiného, protože tu již, jak sama říká, nebrání jen sama sebe. "Když jsou těhotné celebrity, jsou v tisku okouzlující a touží mluvit o tom, jak se zbaví váhy, až porodí. To pro mnoho žen není skutečný život. Nejsem první plus size žena, která má dítě a sdílí to se světem a rozhodně nebudu poslední," říká třicetiletá modelka, která upozorňuje, že ne každá matka naplní představy většinové společnosti o tom, jak má vypadat správná těhotná žena.

Řada lidí si není schopna uvědomit, že pokud chce něco změnit, musí změnit svůj životní styl, tvrdí výživový odborník Petr Havlíček. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Jeřábek v KHL mění dres, bude hrát za Spartak

Hokejový obránce Jakub Jeřábek mění v Kontinentální lize dres a nově bude hrát za Spartak Moskva. Třicetiletý český reprezentant podepsal s novým klubem roční smlouvu. Spartak o tom informoval na svém webu.

Jeřábek doposud oblékal v KHL pouze dres Viťazu Podolsk, za který odehrál s přestávkou tři sezony. Po ročníku 2016/17 zamířil na dva roky do NHL, poté se ale vrátil zpět do Evropy a hrál opět za Podolsk. V KHL včetně play off odehrál 166 zápasů a nasbíral 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí.

"V osobě Jakuba Jeřábka získáváme obránce, který je schopný plnit úkoly v obraně i v útoku. Má zkušenosti z NHL i KHL, je to chytrý a pracovitý hráč, dobrý spoluhráč a vstřícný hokejista," uvedl sportovní ředitel Spartaku Roman Běljajev na adresu účastníka dvou světových šampionátů.

Na nové angažmá se těší i Jeřábek. "V Rusku hraji už několik let a dobře vím, že Spartak je klub s velkou historií a skvělými fanoušky, což je pro mě důležité. Bavil jsem se o Spartaku s kamarády z reprezentace a o klubu jsem slyšel jen dobré věci," řekl Jeřábek. Dodal, že moc dobře ví, že v moskevském klubu úspěšně působili trenér Miloš Říha a brankář Dominik Hašek. "Chtěl bych, aby si fanoušci pamatovali i mě," uvedl plzeňský odchovanec.

Další zprávy