Těhotná plus size modelka čelí kritice na sociálních sítích. Kvůli tloušťce ohrožuje zdraví dítěte

26. 4. 2016 8:00
Americká plus size modelka si vysloužila na internetu mnoho negativních reakcí na své druhé těhotenství, kterým se před nedávnem pochlubila na Instagramu. Podle mnoha komentujících není ani kvůli její váze poznat, zda je opravdu v očekávání, navíc prý nezdravým způsobem života ohrožuje zdraví dítěte. "Je v pořádku poslat někoho do háje, když vám dává nevyžádané rady, co je pro vaše dítě to nejlepší. Jako ženy víme, co je nejlepší. Je to naše práce, ne někoho jiného," reaguje známá modelka, která je pyšná na své tělesné rozměry a nedělá si hlavu z toho, že ani osmý měsíc těhotenství na ni není příliš poznat.
Foto: Instagram

Tess Holliday vrací úder komentujícím na sociální síti, kteří si vzali za cíl zesměšnit její postavu i druhé těhotenství. Den po oznámení šťastné novinky jí na internetu totiž zaplavily útočné zprávy zpochybňující jednak její schopnost počít dítě, ale i ve zdraví ho odnosit. Mladá žena si ale svůj jiný stav chválí a nepřejícím lidem vzkazuje, že je se svým tělem naprosto spokojená a váha ji v žádném případě nebrání prožít normální zdravé těhotenství. Informoval o tom server Today.

"Když jsme oznámili těhotenství, měli jsme jen jeden den klid," mluví modelka o době, kdy před třemi měsíci oznámila na sociální síti, že po desetiletém synovi jménem Rylee, čeká svého druhého potomka se snoubencem Nickem. Záhy totiž následovaly zprávy a komentáře typu: "Nevypadáte těhotná," nebo "Musíte mít tak čtyřčata," ale i "Ohrožujete své dítě!"

Tess přiznala, že vzhledem ke své váze opravdu nemá typické těhotenské vystouplé bříško, kterým se pyšní mnohem štíhlejší matky, přesto je s tvarem těla spokojená. "Jsem součástí menšiny, která vám říká, že je v pořádku nemít dokonalé těhotenské bříško," napsala modelka na svůj Instagram, kam přidala také aktuální snímek, jak se fotí v zrcadle v osmém měsíci těhotenství jen v černém spodním prádle a jednou rukou si hladí břicho.

Tess Holliday je jedna z prvních plus size modelek, která podepsala smlouvu z významnou modelingovou agenturou a v branži se stala velmi žádanou, právě pro své atypické míry modelky. Ty mnohým nepřijdou ale vůbec zdravé, proto vyvolalo její těhotenství takový poprask.

"Lidé nemohou pochopit, jak mohu mít dítě a být zdravá, nebo že není možné, abych otěhotněla, protože jsem tak velká," řekla Tess. "Mám lidské reprodukční orgány!" zlobí se Tess, která je ohromená s jakou smělostí ji neznámí lidé napadají na sociálních sítích. "Je v pořádku poslat někoho do háje, když vám dává nevyžádané rady, co je pro vaše dítě to nejlepší. Jako ženy víme, co je nejlepší. Je to naše práce, ne někoho jiného."

Na komentáře ohledně své váhy je již zvyklá, v osmém měsíci těhotenství, je to ale přeci jen něco jiného, protože tu již, jak sama říká, nebrání jen sama sebe. "Když jsou těhotné celebrity, jsou v tisku okouzlující a touží mluvit o tom, jak se zbaví váhy, až porodí. To pro mnoho žen není skutečný život. Nejsem první plus size žena, která má dítě a sdílí to se světem a rozhodně nebudu poslední," říká třicetiletá modelka, která upozorňuje, že ne každá matka naplní představy většinové společnosti o tom, jak má vypadat správná těhotná žena.

Řada lidí si není schopna uvědomit, že pokud chce něco změnit, musí změnit svůj životní styl, tvrdí výživový odborník Petr Havlíček. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 16 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Kamerunu se srazily autobus a kamion s benzínem, uhořelo 53 lidí

Při srážce autobusu s kamionem přepravujícím benzín uhořelo v noci na středu na západě Kamerunu 53 lidí, informovala s odvoláním na tamní policii agentura AFP. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, nejčastěji se jedná o popáleniny. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Oběti kvůli požáru, který způsobil unikající benzín, nebylo možné identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine.

Podle informací listu Actu Cameroun cisterně selhaly brzdy, srazila se s autobusem přepravujícím sedm desítek lidí a vše vybuchlo. K nehodě podle svědků nejspíš přispěla také mlha a špatná viditelnost na úzké silnici vedoucí po úbočí hory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy