Sněhulák, kachna, surikaty i tučňáci. Tak vypadá kauza OLAF na sociálních sítích

Magazín Magazín
9. 1. 2018 14:03
Absurdní okolnosti kauzy OLAF nemohly uniknout českému národu Švejků. Ten se Čapího hnízda a podezření z dotačního podvodu ujal na sociálních sítích po svém. A do toho všeho se přimotal jmenovec - sněhuláček Olaf z Ledového království.
Foto: Ludvík Hradilek

Je pravda, že sociální sítě žijí Olafem. Nicméně zároveň je třeba dodat, že není OLAF jako Olaf. Do české kauzy se totiž přimotal sněhuláček Olaf z filmu Ledové království.

Když si zadáte na Facebooku hashtag #olaf,  zobrazí se vám stovky nádherných a pozitivních příspěvků - Olaf na nehtech, Olaf na dortu nebo Olaf z papíru (toho máme ostatně v ČR také).

Nicméně když se řekne Olaf, někoho napadne zcela jiná pohádka - třeba Císařovy nové šaty od Andersena.

Jelikož hrozí, že za kauzu Čapí hnízdo zaplatí občané, někteří již s poukazem na českého premiéra narozeného v Bratislavě začínají odvolávat svá dřívější tvrzení, že by ekonomičtí migranti nebyli pro Čechy přítěží.

Průtahy mandátového a imunitního výboru kolem zprávy OLAF vystihuje tweet na falešném twitterovém účtu Miloslava Roznera.

Jenže dost možné, že celá kauza Čapí hnízdo je jen kampaň, jak to tvrdí Andrej Babiš.

Tahle kampaň už se rozšířila i do samotné centrály EU, za chvíli se určitě přidají i tučňáci na Antarktidě.

Další pádný argument, proč nechat Čapí hnízdo konečně spát - nejenže je to celé kampaň a účelovka, ale jsou tam surikaty a líbí se tam Jágrovi.

Odbýt to jde i pěkně po cimrmanovsku - jmelím.

Kdyby však přece jen došlo na placení hnízda občany, objevují se už první nápady, jak tuto nepříjemnou záležitost vyřešit.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy