Sněhulák, kachna, surikaty i tučňáci. Tak vypadá kauza OLAF na sociálních sítích

Magazín Magazín
9. 1. 2018 14:03
Absurdní okolnosti kauzy OLAF nemohly uniknout českému národu Švejků. Ten se Čapího hnízda a podezření z dotačního podvodu ujal na sociálních sítích po svém. A do toho všeho se přimotal jmenovec - sněhuláček Olaf z Ledového království.
Foto: Ludvík Hradilek

Je pravda, že sociální sítě žijí Olafem. Nicméně zároveň je třeba dodat, že není OLAF jako Olaf. Do české kauzy se totiž přimotal sněhuláček Olaf z filmu Ledové království.

Když si zadáte na Facebooku hashtag #olaf,  zobrazí se vám stovky nádherných a pozitivních příspěvků - Olaf na nehtech, Olaf na dortu nebo Olaf z papíru (toho máme ostatně v ČR také).

Nicméně když se řekne Olaf, někoho napadne zcela jiná pohádka - třeba Císařovy nové šaty od Andersena.

Jelikož hrozí, že za kauzu Čapí hnízdo zaplatí občané, někteří již s poukazem na českého premiéra narozeného v Bratislavě začínají odvolávat svá dřívější tvrzení, že by ekonomičtí migranti nebyli pro Čechy přítěží.

Průtahy mandátového a imunitního výboru kolem zprávy OLAF vystihuje tweet na falešném twitterovém účtu Miloslava Roznera.

Jenže dost možné, že celá kauza Čapí hnízdo je jen kampaň, jak to tvrdí Andrej Babiš.

Tahle kampaň už se rozšířila i do samotné centrály EU, za chvíli se určitě přidají i tučňáci na Antarktidě.

Další pádný argument, proč nechat Čapí hnízdo konečně spát - nejenže je to celé kampaň a účelovka, ale jsou tam surikaty a líbí se tam Jágrovi.

Odbýt to jde i pěkně po cimrmanovsku - jmelím.

Kdyby však přece jen došlo na placení hnízda občany, objevují se už první nápady, jak tuto nepříjemnou záležitost vyřešit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kanadská katolická církev se omluvila za utrpení, které musely snášet domorodé děti v internátních školách

Kanadská katolická církev se veřejně omluvila za utrpení, které musely snášet statisíce domorodých dětí v internátních školách, kde se usilovalo o jejich násilnou asimilaci. Biskupové v prohlášení napsali, že cítí hlubokou lítost a upřímně se omlouvají za to, že se církev podílela na systému, jehož cílem bylo vymazání domorodé kultury a spirituality, a za to, že její představitelé týrali a zneužívali své svěřence.

Internátními školami, které financoval stát a které provozovaly povětšinou katolické misionářské kongregace s cílem asimilovat děti původních obyvatel, prošlo v Kanadě v 19. a 20. století na 150 000 nezletilých. Vyšetřovací zpráva kanadských úřadů z roku 2015 označila systém, který vynucoval odloučení dětí od rodičů, za "kulturní genocidu". Děti navíc byly často vystaveny týrání, sexuálnímu zneužívání a hladovění, odhadem 6000 jich zemřelo.

Letos se o zločinech spáchaných v těchto školách a otřesných podmínkách, které tam panovaly, opět začalo mluvit kvůli nálezům hromadných pohřebišť na pozemcích internátů. Na místě bývalé internátní školy v Marievalu v provincii Saskatchewan objevili vyšetřovatelé na 750 neoznačených hrobů. U někdejší církevní školy ve městě Kamloops v Britské Kolumbii se našly ostatky 215 dětí, těm nejmladším byly zhruba tři roky.

"Řada katolických komunit a diecézí se podílela na systému, který vedl k potlačování domorodých jazyků, kultury a spirituality a nedokázal respektovat bohatou historii, tradice a moudrost původních obyvatel. Uznáváme, že někteří členové katolického společenství spáchali těžké přečiny," uvedli biskupové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy