Studentce se ztrácelo oblečení. Pak v šatníku objevila cizího muže ve svých ponožkách

Magazín Magazín
7. 2. 2019 9:29
Studentka Severokarolínské univerzity v Greensboro zažila o prvním únorovém víkendu bizarní situaci. Když se z kampusu vrátila na svůj privát, překvapil ji ve skříni cizí muž navlečený do jejího oblečení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Místní televizní stanici Fox 8 vysokoškolačka řekla, že měla v posledních dnech pocit, jako by v jejím bytě strašili duchové. "Od té doby, co jsem se nastěhovala, mi postupně mizely košile, kalhoty a další kusy oblečení. Na stěně v koupelně jsem si zase všimla otisků rukou," uvedla dívka.

Kdo byl původce těchto podivností, ovšem zjistila až teď. Najednou uslyšela strašidelné chrastění vycházející ze jejího šatníku a myslela si, že uvnitř řádí mýval. Pak přišla k místnosti s oblečením blíž a zavolala, aby zjistila, kdo je její nezvaný spolubydlící.

"Hned vzápětí jsem dostala odpověď, když se ozval hlas a řekl mi, že se jmenuje Drew. Byla jsem v šoku, a tak jsem se zeptala, jestli mi něco udělá, když otevřu dveře, a on, že ne," citoval studentku americký deník Huffington Post.

Ukázalo se, že šatník obýval 30letý muž jménem Andrew Swofford, který měl na sobě studentčiny ponožky a boty a v ruce držel batoh plný jejích dalších oděvů. Když vysokoškolačka zjistila, že její host není agresivní, zavolala svému příteli a během čekání na pomoc se snažila se Swoffordem mluvit, aby ho zabavila.

"Vyzkoušel si můj klobouk a zamířil do koupelny, aby se podíval do zrcadla. Potom mi řekl, že jsem moc hezká, a zeptal se, jestli mě může obejmout, ale vůbec se mě nedotkl," vylíčila dívka novinářům.

Ve chvíli, kdy na místo dorazil její partner, Swofford utekl, ale policisté ho zadrželi na nedaleké čerpací stanici. Nyní čelí obvinění z celkem 14 zločinů včetně odcizení majetku.

Vysokoškolačka i její spolubydlící stanici Fox 8 sdělily, že si dveře od svého bytu vždycky zamykaly a že na zámku nebyly žádné stopy poškození. Proto nechápou, jak se Swofford dostal dovnitř.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy