VIDEO Šimpanzice zneškodnila větví dron. Filmoval život opic

ČTK ČTK
14. 4. 2015 16:45
Stroj je nyní na odpis. "Ani se nedivíme. S větvemi to umí Tushi dobře," musel uznat mluvčí zoo.
Dron, který měl nafilmovat život její smečky, si šimpanzice počkala na stromě a dvěma ranami větví ho zneškodnila. | Video: YouTube

Arnhem (Nizozemsko) - Vetřelce v podobě bezpilotního letounu pohotově zneškodnila šimpanzice v zoo v nizozemském Arnhemu. Na dron, který měl nafilmovat život čtrnáctky lidoopů, si počkala na stromě a dvěma ranami větví ho poslala k zemi, informovala agentura AP.

Po zásahu třiadvacetileté šimpanzice Tushi prý může zoo stroj odepsat. "Stál 2000 eur (asi 55 000 korun). Ani nás moc nepřekvapilo, co Tushi udělala. S větvemi to umí dobře," řekl mluvčí zahrady Bas Lukkenaar.

Kamera nicméně po dopadu letounu na zem ještě běžela, takže zoologická zahrada získala alespoň záběry zvědavých šimpanzů, kteří se na "nepřítele" přišli podívat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy