VIDEO Šimpanzice zneškodnila větví dron. Filmoval život opic

ČTK ČTK
14. 4. 2015 16:45
Stroj je nyní na odpis. "Ani se nedivíme. S větvemi to umí Tushi dobře," musel uznat mluvčí zoo.
Dron, který měl nafilmovat život její smečky, si šimpanzice počkala na stromě a dvěma ranami větví ho zneškodnila. | Video: YouTube

Arnhem (Nizozemsko) - Vetřelce v podobě bezpilotního letounu pohotově zneškodnila šimpanzice v zoo v nizozemském Arnhemu. Na dron, který měl nafilmovat život čtrnáctky lidoopů, si počkala na stromě a dvěma ranami větví ho poslala k zemi, informovala agentura AP.

Po zásahu třiadvacetileté šimpanzice Tushi prý může zoo stroj odepsat. "Stál 2000 eur (asi 55 000 korun). Ani nás moc nepřekvapilo, co Tushi udělala. S větvemi to umí dobře," řekl mluvčí zahrady Bas Lukkenaar.

Kamera nicméně po dopadu letounu na zem ještě běžela, takže zoologická zahrada získala alespoň záběry zvědavých šimpanzů, kteří se na "nepřítele" přišli podívat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy