Silikonové rty propojené s aplikací pošlou polibek. Číňané vymysleli líbací zařízení

Video Video
10. 4. 2023 10:22
Líbací robot má pomoci s intimitou párům při videohovorech. Vytvořila ho čínská startupová společnost, když byly v Číně časté a rozsáhlé lockdowny kvůli tříleté pandemii covidu-19. „Měl jsem tehdy vztah, ale kvůli lockdownům jsem se nemohl setkat se svou přítelkyní," uvedl vynálezce Zhao Jianbo důvod, kvůli kterému přišel s nápadem vytvořit líbací zařízení.
Silikonové rty propojené s aplikací pošlou polibek. Číňané vymysleli líbací zařízení | Video: Associated Press

Vynálezce tehdy studoval na Pekingské filmové akademii a ve svém absolventském projektu se zaměřil právě na nedostatek fyzické intimity při videohovorech. Později založil společnost Siweifushe, která 22. ledna uvedla na trh svůj první produkt MUA pojmenovaný podle zvuku, který lidé vydávají při polibku.

Za první dva týdny od uvedení líbacího zařízení na trh se v Číně prodalo přes tři tisíce kusů a firma následně obdržela dalších asi 20 tisíc objednávek. MUA se prodává zhruba za 260 jüanů, což je v přepočtu asi 840 korun.

Zařízení vypadá jako pojízdný stojan, který uživatelé připnou ke svému mobilnímu telefonu a spárují ho s aplikací. Z přední části líbacího stroje vystupují realisticky našpulené silikonové rty, do kterých aplikace zasílá údaje o polibcích shromážděných pomocí pohybových senzorů uživatelů. Rty se poté začnou pohybovat a při líbání se také mírně zahřívají, což má zvyšovat autenticitu zážitku.

MUA sice vzniklo především kvůli vztahům na dálku, i přesto ho ale mohou využít uživatelé, kteří se anonymně spárují s cizími lidmi. Pokud se dva lidé propojí, mohou požádat o výměnu polibků. Jednotliví uživatelé mohou také do aplikace svůj polibek nahrát, aby si ho ostatní lidé mohli stáhnout a vyzkoušet, jestli se jim líbí.

Někteří uživatelé líbací stroj ocenili, jiným přišel vulgární a děsivý. "Myslím, že to nepomůže, a myslím, že je opravdu zvrácené kupovat si takovou věc," řekl agentuře Reuters obyvatel Pekingu Huang poté, co zhlédl video, na němž se uživatel se zařízením líbal. Někteří lidé na čínské sociální síti Weibo také vyjádřili obavy, že by se zařízení mohlo zneužít pro tvorbu online erotického obsahu, který je v Číně přísně regulován.

MUA není prvním zařízením, které vzniklo s účelem líbání na dálku. V roce 2011 vynalezli výzkumníci z tokijské Univerzity "stroj na přenos polibků", kdy si uživatel musel strčit do pusy stroj s brčkem a druhému uživateli se brčko stroje začalo pohybovat stejně. O pět let později pak malajsijský Imagineering Institute vyrobil podobné zařízení s názvem "Kissinger", který byl sice vyrobený ze silikonu citlivého na dotek, ale nevypadal jako realistické rty.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při zřícení tribuny na dětském fotbale v Rusku zemřela jedna žena, 26 lidí je zraněných

Jedna žena přišla o život a dalších 26 lidí, včetně 15 dětí, utrpělo zranění v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska, kde se během dětského fotbalového utkání zhroutila tribuna, oznámil gubernátor Vasilij Golubev na sociální síti Telegram. Tři zranění - další žena a dvě děti - jsou ve vážném stavu.

Celkem bylo hospitalizováno 13 dětí a dva dospělí, uvedl šéf Rostovské oblasti s tím, že nemocnici navštívil a že všem zraněným byla poskytnuta péče. Konstrukce montované tribuny u veslařského kanálu se podle gubernátora zhroutila pod poryvem prudkého větru.

Úřady podle agentury RIA Novosti zahájily vyšetřování neštěstí podle paragrafu, který postihuje práci a služby neodpovídající požadavkům bezpečnosti a vedoucí k usmrcení člověka z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Akademiky, které Zeman odmítal, jmenuje Pavel profesory v červnu

Prezident Petr Pavel jmenuje historika umění Jiřího Fajta a fyzika Ivana Ošťádala profesory pravděpodobně v červnu, oznámila mluvčí Hradu Markéta Řeháková. Pavlův předchůdce Miloš Zeman jim nejvyšší akademický titul odmítl přiznat, zdůvodnil to jejich prohřešky z minulosti.

"Předpokládáme, že budou (Fajt a Ošťádal) jmenováni společně s ostatními profesory v červnu," uvedla Řeháková. Pavel se stal prezidentem letos v březnu. Nedlouho poté řekl, že jmenuje Fajta a Ošťádala profesory, pokud dostane potvrzující stanovisko příslušných orgánů vysoké škol. Spolehne se podle svých slov na akademické prostředí, aby posoudilo, zda dotyčný splnil všechna kritéria pro přiznání profesorského titulu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Dva členové Zemanovy ochranky zpronevěřili tisíce nábojů, od soudu odešli s pokutou

Peněžité tresty Obvodní soud pro Prahu 1 uložil dvěma mužům, kteří jako členové Útvaru pro ochranu prezidenta ČR podle obžaloby zpronevěřili tisíce nábojů. Podle nepravomocného rozsudku tím státu způsobili škodu přes 142 tisíc korun. Oba muži vinu odmítají, proti verdiktu se na místě odvolali. Případem se tak bude zabývat ještě pražský městský soud.

Obžaloba tvrdí, že Martin Tiefenbach a Patrik Přibyl, kteří u útvaru působili jako instruktoři, si z policejního skladu mezi lety 2018 a 2020 po vzájemné dohodě brali různé náboje. Celkem si jich podle státního zástupce pro soukromé účely přisvojili přes 20 tisíc. Střelivo pak podle nepravomocného verdiktu vykázali jako použité při střelecké přípravě.

Soudkyně Šárka Šantorová dnes uložila Tiefenbachovi peněžitý trest 150 tisíc korun, Přibylovi 100 tisíc korun. Druhému muži, který je na rozdíl od Tiefenbacha i nadále zaměstnán u policie, také na tři roky zakázala činnost v ozbrojených bezpečnostních sborech. Oba muže soudkyně potrestala za zpronevěru, Tiefenbacha navíc za nedovolené ozbrojování.

Ministerstvu vnitra musí podle verdiktu muži nahradit 105 tisíc korun, jde o částku se kterou se úřad do řízení jako poškozený přihlásil.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Evropská unie zdvojnásobí svou hasičskou flotilu, připravuje se na dopady klimatické změny

Evropská unie oznámila, že na letošní léto zdvojnásobí svou leteckou hasičskou flotilu. Učiní tak kvůli výzvám, jako je narůst počtu a intenzity lesních požárů v důsledku změny klimatu. Informovala o tom agentura Reuters.

"V několika posledních letech jsme byly svědky dosud největších výzev," uvedl komisař pro krizové řízení Janez Lenarčič. Během uplynulých deseti let byl podle něj zaznamenán v průměru 350procentní nárůst žádostí o pomoc skrze unijní mechanismus RescEU.

"Katastrofy jsou stále častější a intenzivnější," řekl Lenarčič s odkazem na riziko lesních požárů v oblastech, kde dříve nebyly běžné, a povodně v Belgii, Německu a Itálii.

Pro nadcházející sezonu lesních požárů bude rezerva RescEU zahrnovat 24 hasičských letadel a čtyři helikoptéry z deseti členských států. K tomu 11 unijních zemí vyšle téměř 450 hasičů, kteří budou mít základnu ve Francii, Řecku a Portugalsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy