Senátor Romney neumí sfouknout svíčky na dortu, je to mimozemšťan, smějí se lidé

Magazín Magazín
13. 3. 2019 15:58
Senátor Mitt Romney oslavil 12. března narozeniny a od kolegů v práci dostal dort, který tvořily jeho oblíbené sušenky Twinkies. "Můj bože, tohle jsem si vždycky přál," neskrýval politik nadšení. Pozdvižení ale vyvolal způsob, jakým Romney sfoukl narozeninové svíčky. Začal je totiž vyndavat jednu po druhé a postupně je sfoukávat s tím, že jedna svíčka znamená jedno přání. Video z oslavy pak nahrál na Twitter, kde lidé okamžitě začali v nadsázce diskutovat, že takhle se svíčky na dortech rozhodně nezhasínají.
Pěkně jedna po druhé. Mitt Romney vyvolal vášnivou debatu o sfoukávání narozeninových svíček | Video: Twitter/Mitt Romney

"Mitt Romney ukázal, že je opravdu mimozemšťan, který nedodržuje naše zvyky," napsal jeden z diskutujících.

Jiní poukazují na to, že senátor byl pouze ohleduplný ke kolegům a nesfoukl svíčky na dortu naráz, aby sladkost nepoplival a mohl se s nimi podělit. To ale vyvrátilo samotné video, ve kterém je při zpomalení vidět, že Romney opravdu dort poprskal, upozorňuje deník The Washington Post. 

Mitt Romney není jediný americký politik, který bojoval s narozeninovými svíčkami. Potíže měl například i George Bush mladší nebo Hillary Clintonová.

Politické potíže s narozeninovými svíčkami. Prošel si tím Bush i Clintonová | Video: Associated Press, Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy