Rozzlobený Brazilec baví Facebook fotografií dvou lesbiček

jaz
10. 4. 2015 9:30
Muž sdílel na sociální síti fotografii, kterou pořídil v metru. Lidé jeho zdánlivě homofobní příspěvek s nadšením sdílejí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Rio de Janeiro – Nelson Felippe zveřejnil na svém profilu na Facebooku snímek dvou objímajících se dívek, který pořídil tento týden ve středu v metru. Jeho příspěvek na sociální síti začaly sdílet tisíce lidí a převzala ho i řada světových médií.

"Nejsem zaujatý. Myslím si, že si lidé mají se svými životy dělat, co chtějí. Přijde mi ale absurdní, že musím být svědkem scény, jako je tato," napsal Brazilec.

V prvních chvílích jeho komentář, který odsuzuje nevhodné chování aktérů na fotografii, může kdekoho pobouřit. Pozorný čtenář ovšem záhy pochopí, že Neslonovi nejde o odsouzení lidí s odlišnou sexuální orientací.

"Vzpírají se společenským konvencím, což může být nebezpečné. Co kdyby se něco tragického stalo nebo ještě hůře, kdyby někdo zemřel. Čí to bude vina," pokračuje Felippe ve svém rozhořčeném komentáři a pozastavuje se nad tím, jaký dávají lidé na fotografii příklad dětem.

"Děti si můžou myslet, že je to normální čekat na metro a stát přitom na žlutém pruhu. Nechovejte se jako tento muž. Následujte příkladu dívek," zakončuje svůj vtipný příspěvek. Závěrem pak dává radu, aby každý cestující počkal, než vlak zastaví na nástupišti a dveře se otevřou.

 

Právě se děje

Další zprávy