Rozzlobený Brazilec baví Facebook fotografií dvou lesbiček

jaz
10. 4. 2015 9:30
Muž sdílel na sociální síti fotografii, kterou pořídil v metru. Lidé jeho zdánlivě homofobní příspěvek s nadšením sdílejí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Rio de Janeiro – Nelson Felippe zveřejnil na svém profilu na Facebooku snímek dvou objímajících se dívek, který pořídil tento týden ve středu v metru. Jeho příspěvek na sociální síti začaly sdílet tisíce lidí a převzala ho i řada světových médií.

"Nejsem zaujatý. Myslím si, že si lidé mají se svými životy dělat, co chtějí. Přijde mi ale absurdní, že musím být svědkem scény, jako je tato," napsal Brazilec.

V prvních chvílích jeho komentář, který odsuzuje nevhodné chování aktérů na fotografii, může kdekoho pobouřit. Pozorný čtenář ovšem záhy pochopí, že Neslonovi nejde o odsouzení lidí s odlišnou sexuální orientací.

"Vzpírají se společenským konvencím, což může být nebezpečné. Co kdyby se něco tragického stalo nebo ještě hůře, kdyby někdo zemřel. Čí to bude vina," pokračuje Felippe ve svém rozhořčeném komentáři a pozastavuje se nad tím, jaký dávají lidé na fotografii příklad dětem.

"Děti si můžou myslet, že je to normální čekat na metro a stát přitom na žlutém pruhu. Nechovejte se jako tento muž. Následujte příkladu dívek," zakončuje svůj vtipný příspěvek. Závěrem pak dává radu, aby každý cestující počkal, než vlak zastaví na nástupišti a dveře se otevřou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 1 hodinou

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy