reklama
 
 

I roboti mají šampionát ve fotbale. RoboCup právě vrcholí

24. 7. 2014 8:00
V Brazílii se hraje další fotbalový šampionát. Tentokrát si síly poměří roboti z celého světa.

João Pessoa – Pár dní po ukončení fotbalového šampionátu hostí Brazílie mistrovství světa robotů ve fotbale. Letošní RoboCup probíhá do 25. července a hlavním smyslem celé akce je podpora vývoje robotiky a umělé inteligence

Soutěž vznikla v roce 1997 a od té doby se pořádá pravidelně každý rok. Letos se koná vůbec poprvé v Jižní Americe.

Hlavní a zároveň nejatraktivnější náplní RoboCupu jsou fotbalové zápasy v pěti kategoriích. Kromě nich si ale účastníci mohou poměřit síly i v doplňkových soutěžích určených například pro roboty záchranáře, domácí nebo průmyslové pomocníky.

Soutěž za přítomnosti vědců

V rámci akce se rovněž každoročně koná mezinárodní sympozium, kterého se zpravidla účastní odborníci, vědci a profesionálové na nejvyšší úrovni. Letos na něm vystoupí kolem 49 řečníků včetně významného australského vědce Rodney Brookse a profesora Sami Haddadina z Německa.

Zájem o robotiku potvrzuje rostoucí počet účastníků, kteří RoboCup navštíví. Prvního ročníku, jenž se konal v Japonsku v roce 1997, se zúčastnilo 28 týmů. Loni v Nizozemí jich bylo 410. Na jejich zápolení se přišlo podívat 40 tisíc návštěvníků a zápasy vidělo 50 milionů diváků z celého světa.

autor: pej | 24. 7. 2014 8:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama