Putinův tygr utekl do Číny. Zardousil tam pět slepic

Magazín ČTK Magazín, ČTK
15. 10. 2014 13:53
Mládě tygra ussurijského přeplavalo řeku mezi Ruskem a Čínou, tamní úřady se obávají o jeho život.
Vladimir Putin připevňuje na jednoho z tygrů monitorovací zařízení
Vladimir Putin připevňuje na jednoho z tygrů monitorovací zařízení | Foto: Profimedia.cz

Peking/Moskva - Vzácné mládě tygra ussurijského, které v květnu vypustil do divoké přírody Vladimir Putin, zaútočilo na kurníky na severu Číny a zakouslo pět kuřat. Informoval o tom deník The Guardian s odvoláním na státní zpravodajskou agenturu Sin-chua.  

Devatenáctiměsíční mládě pojmenované Kuzja je vybaveno sledovacím zařízením, které upozornilo ruské experty na fakt, že přeplavalo řeku Amur oddělující Čínu od Ruska. Tamní ochránci již začali odstraňovat možné pasti a v oblasti nainstalovali více než 60 nových kamer, které by mohly pohyb tygra zaznamenat.

Zachraňte Kuzju

Čínské úřady se navíc obávají, že se ho pokusí ulovit místní zemědělci a pytláci. Cena mrtvého tygra ussurijského se na černém trhu pohybuje kolem 10 tisíc dolarů.

Kuzja bylo jedním ze tří mláďat, která ruský prezident osobně pustil do volné přírody v odlehlé části Amurské oblasti. V divoké přírodě v současnosti žije pouze 400 až 500 takto vzácných tygrů. Zvířecích sirotků se ruští ochránci zvířat ujali v roce 2012, kdy jejich matku zřejmě zabili pytláci. Podle ruských médií to byla zatím největší skupina vzácných šelem, která byla zdárně odchována.

 

Právě se děje

Další zprávy