Nejtěžší ženu světa transportoval do nákladního letadla jeřáb. Váží 500 kilo a musí nutně na operaci

Magazín ČTK Magazín, ČTK
10. 2. 2017 22:50
Egyptské aerolinky EgyptAir v pátek v nákladním letadle přepravily do Indie Egypťanku vážící 500 kilogramů. Vycestovat musela kvůli operacím, jež mají pomoci snížit její hmotnost. Do letadla ji dostávali jeřábem. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na vedení letecké společnosti.
Egypťanka Eman Ahmed - nejtěžší žena světa
Egypťanka Eman Ahmed - nejtěžší žena světa | Foto: Twitter/Muffi Lakdawala

Šestatřicetiletá Eman Ahmed je podle egyptských médii nejtěžší ženou světa. Svůj dům prý neopustila 25 let. "Druhou šanci na život" jí nabídl indický doktor Muffi Lakdawala. Ten ji navštívil v jejím domě v egyptské Alexandrii a pozval ji na operaci do Bombaje. Twitterem se šířil hashtag #SaveEman.

Jenže její transport se ukázal jako velký problém.

Egypťanka odletěla z letiště v Alexandrii. Z auta do letadla ji přepravil jeřáb. V letadle na ni čekala speciálně vyrobená postel a veškeré zdravotní vybavení pro případ, že by za letu nastaly zdravotní komplikace.

Její lékař již dříve na Twitteru uvedl, že váží 500 kg a požádal konzulát, aby jí vystavil vízum k cestě do Indie. Cestu ale málem zmařila byrokracie - indické velvyslanectví v Káhiře jí totiž odmítlo udělit vízum, protože si pro něj nebyla schopna dojet osobně. Podle tisku Eman Ahmed nakonec požádala o pomoc i samotného egyptského prezidenta.

Řada lidí si není schopna uvědomit, že pokud chce něco změnit, musí změnit svůj životní styl, tvrdí výživový odborník Petr Havlíček. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy