Prodavač přemluvil zloděje. Přijďte později, budu mít v kase víc, řekl

ČTK ČTK
24. 10. 2018 10:23
Obchodník poradil zlodějům, aby přišli později a zavolal na ně policii. Lupiči se nakonec do obchodu vrátili a putovali rovnou do vazby.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Pokus o ozbrojenou loupež překazil o víkendu v Belgii majitel jednoho obchodu, který potenciálním zlodějům řekl, aby přišli později, neboť bude mít v pokladně více peněz.

Šestice lupičů se jeho pokynem poslušně řídila a policii už pak stačilo na ně počkat, uvedla televize RTL.

"Řekl jsem jim, že by bylo lépe, kdyby mě oloupili až o půl sedmé. V 15:00 se přece obchody nepřepadávají, to je jako kdyby chtěli oloupit doručovatele o peníze v pět ráno," uvedl v rozhovoru s RTL majitel obchodu s elektronickými cigaretami v obci Montignies-sur-Sambre nedaleko města Charleroi.

"Policisté mi řekli, že už nejspíš nepřijdou. Já jim ale odpověděl, že jsem rozhodně neměl co do činění s nějakými génii," vysvětlil.

Gang se pak do obchodu skutečně vrátil, i když o něco dříve, než jim majitel poradil. Pět lidí, z toho jeden nezletilý, skončilo ve vazbě a hrozí jim vězení. O osudu šestého nejsou informace.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy