Konec podvádění u zkoušek. Studenty v Číně hlídá dron

Magazín Magazín
11. 6. 2015 9:00
Nad hlavami stovek čínských studentů létal dron. V jeho přítomnosti si nikdo netroufl opisovat či vytáhnout chytrý mobil.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Luo-jang - Opisování či napovídání jsou při testech a zkouškách již zastaralé metody. Studenti dohánějí nedostatečné znalosti moderněji, například pomocí chytrých telefonů. Stačí pár vteřin a odpověď se dozvědí pomocí internetového vyhledávače.

Každý učitel, který někdy musel během testu ohlídat třídu s třiceti žáky, ví, jak náročný úkol to je. A co teprve na čínských univerzitách, kde se vstupní testy píší v obrovských halách pro stovky studentů.

Na univerzitě ve městě Luo-jang se rozhodli držet se studenty krok v moderních vymoženostech a proti jejich propašovaným moderním zařízením nasadili dron.

Ten podle webu Daily Mail létal nad hlavami stovek studentů a pátral po jakémkoliv podezřelém signálu či pohybu. Podle vedení univerzity během prvního dne svého provozu na nic nekalého nepřišel.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Dálnici D8 zavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda

Dálnici D8 na Ústecku uzavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda na 87. kilometru. Policie bude zřejmě žádat německé kolegy, aby odkláněli dopravu na své území. Informovala o tom krajská mluvčí policie Jana Slámová. K nehodě, která se stala poblíž sjezdu na Petrovice, se zatím nic bližšího neví.

Další zprávy