Omluva čínského herce manželce za nevěru je hitem internetu

ČTK ČTK
2. 4. 2014 9:55
Omluva čínského herce manželce, rovněž herečce, kterou podvedl s jinou, vytvořila nový rekord na čínské verzi Twitteru co do počtu přeposlání a komentářů.
Wen Čang
Wen Čang | Foto: Profimédia

Peking - Wen Čang vložil na internet někdy kolem pondělní půlnoci prohlášení, v němž se vyjádřil ke kolujícím zvěstem, že byl manželce nevěrný. Napsal v něm, že on, jeho manželka Ma I-li a jejich děti "mohli mít vřelý a příjemný život, ale já jsem všechno zničil". Informovala o tom dnes agentura AP.

Do dneška jeho prohlášení uživatelé přeposlali více než 1,2 milionkrát a nasbíralo téměř 1,9 milionu komentářů - z velké části negativních.

Skandál kolem filmové a televizní hvězdy Wen Čanga má v Číně takový ohlas patrně i kvůli jeho dosavadní pověsti citlivého a šťastně ženatého muže žijícího pro svou rodinu. Tato událost je nyní na čínském internetu přetřásanější než pátrání po pohřešovaném malajsijském letadle, na jehož palubě byla zhruba polovina čínských cestujících.

Wen ovšem stále zaostává za 3,4 milionu přeposlání, kterých dosáhla americká moderátorka Ellen DeGeneres, když na Twitter umístila fotografii z březnového předávání Oscarů, na které se sama zvěčnila společně s hvězdami, jako je Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Brad Pitt, Julia Roberts, Meryl Streep a Kevin Spacey.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy