Obchod se spodním prádlem musel odstranit vyhublou figurínu

pej
15. 5. 2014 9:02
Italská značka La Perla prodávající luxusní spodní prádlo odstranila pod tlakem veřejnosti ze svého obchodu v New Yorku extrémně vyhublou figurínu.
Figurína v obchodu La Perla
Figurína v obchodu La Perla | Foto: Twitter Michael Rudoy

New York – Obchod firmy La Perla ve čtvrti Soho odstranil pod tlakem negativních diskusích na sociálních sítích ze své výlohy příliš hubenou figurínu. Tu náhodou vyfotil během svých pochůzek zakladatel a spolumajitel produkční společnosti The Big Live Michael Rudoy a zveřejnil ji na svém Twitteru s komentářem: "Myslíte si, že tato modelka je opravdu v pořádku?"

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. "Hrozné," reagoval na příspěvek jako jeden z prvních lékař zabývající se léčbou poruch příjmů potravy.

Obchod kritiku vyslyšel a figurínu s vystouplými žebry z výlohy za pár hodin odstranil. Zároveň na Twitteru reagoval tímto prohlášením: "Víme o tomto problému. Figurína byla z obchodu odstraněna a nebude použita ani v dalším z našich obchodů. Zároveň přepracováváme celý koncept toho, jak budou naše prádlo vystavováno. Vážíme si připomínek každého z vás a děkujeme vám za ně."

Kult příliš hubených žen způsobil během posledních deseti let nárůst počtu lidí s poruchou příjmu potravy. "Podle odhadů jen v USA jí trpí 10 miliónů žen a milión mužů," uvedla nezisková organizace The Eating Disorder Foundation založená za účelem pomoci lidem s poruchou příjmu potravy.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Papež jmenoval 13 kardinálů, devět může volit jeho nástupce

Papež František v neděli oznámil, že jmenoval 13 nových kardinálů. Povýšeni do kardinálského stavu budou při slavnostní konsistoři ve Vatikánu 28. listopadu. Devíti z nich je méně než 80 let, takže se mohou stát členy konkláve, které po smrti nebo rezignaci nynější hlavy římskokatolické církve vybere příštího papeže, uvedla agentura Reuters.

Papež jména nových kardinálů překvapivě oznámil z okna své pracovny věřícím na Svatopetrském náměstí. Mezi jmenovanými kardinály je také washingtonský arcibiskup Wilton Gregory, který se tak stane prvním černošským prelátem s červenou čepičkou.

Kardinály se stanou také Ital působící dlouhodobě ve Vatikánu Raniero Cantalamessa, arcibiskup z rwandského Kigali Antoine Kambanda, arcibiskup José Feurte Advincula z Filipín nebo arcibiskup Celestino Aós ze Santiaga de Chile.

Devět nových volitelů papeže podle agentury Reuters pochází z celého světa a zvyšují pravděpodobnost, že i příští papež bude pokračovat v politice papeže Františka, který byl zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 49 minutami

Dvě osoby zemřely po autonehodě u Jasenné na Zlínsku, silnice je opět v provozu

Dvě oběti si vyžádala dopravní nehoda, která se stala dnes ráno u Jasenné na Zlínsku. Sdělila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku byla po dobu vyšetřování uzavřená, policisté v obou obcích odkláněli dopravu. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín kolem 05:30, silnice se opět motoristům otevřela před 13:00.

"Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy