"Bobiho příběh je zázračný." Nejstarší pes na světě se vzepřel přírodě

bb bb
16. 7. 2023 8:48
Bobi je nejstarší pes na světě. Je mu 31 let a už nyní se dožívá dvakrát vyššího věku, než bývá zvykem u jeho plemene Rafeiro do Alentejo. Jedná se o čistokrevné plemeno určené pro hlídání hospodářských zvířat, jehož průměrná délka života je 12 až 14 let.
Nejstaršímu psovi na světě je 31 let. Bobi chodí na procházky a chutná mu lidské jídlo. | Video: Reuters

Bobi, který se narodil 11. května 1992, žije celý svůj život s rodinou Costových ve vesnici Conqueiros v Leirii ve středním Portugalsku. Majitel Bobiho Leonal Costa je jen o sedm let starší než jeho zvířecí miláček.

Costa přičítá Bobiho úžasnou dlouhověkost "klidnému a mírumilovnému prostředí", ve kterém žije, jeho stravě, kterou tvoří lidské jídlo, a jeho svobodnému životu. Bobiho prý nikdy neuvázali na řetězu ani na vodítku. Jídlo pro Bobiho majitelé zase nejprve namočí do vody, aby z něho odstranili koření.

Podle deníku Daily Mail se zdá, že pevné zdraví ve vysokém věku má také v genech, protože podle pana Costy se Bobiho matka Gira dožila 18 let a další z jejich psů, Chicote, se dožil 22 let.

Bobi se navíc jako zázrakem vyhnul utracení, když byl ještě štěně. Narodil se spolu se třemi sourozenci jedné rodině v Portugalsku. Ta už měla mnoho zvířat a musela štěňata utratit. Bobi ale utekl a rodina Costových si ho nechala.

"Od odsouzení k utracení při narození až po nejstaršího ověřeného psa vůbec. Bobiho příběh je zázračný," uvedla Guinnessova kniha rekordů, když letos v únoru jmenovala Bobiho nejstarším psem vůbec.

Psí reakce mluvila za vše. Díky ní doslova ucítíte, co se na videu děje

Psí reakce mluvila za všechno. Díky ní lidé doslova "cítili" moment na videu | Video: Video
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy