Nejsledovanější videa: Matka táhla dítě na vodítku, video rozdělilo internetový svět

Video Video
1. 1. 2023 12:04
Policista, který zastavil rychle jedoucí auto, ale když poznal jeho řidiče, raději vypnul kameru. Matka táhnoucí dítě nad vodítku po letištní hale a inteligentní slon, který svým činem překvapil návštěvníky zoo. Sledujte nejsledovanější videa roku na Aktuálně.cz.
Matka táhne dítě na vodítku přes letiště. Osm sekund dokázalo dokonale rozdělit internet
Matka táhne dítě na vodítku přes letiště. Osm sekund dokázalo dokonale rozdělit internet | Foto: TikTok/cacadoodledoo83

Policistův trapas

V americkém státě Louisiana v červenci řešili případ policisty, který vypnul kameru upevněnou na svém těle v okamžiku, kdy poznal muže, kterého zastavil za překročení povolené rychlosti. Oním mužem byl totiž jeho nejvyšší nadřízený - šéf Louisianské státní policie Lamar Davis.

Policista zastavil rychle jedoucí auto. Když poznal řidiče, raději vypnul kameru. | Video: Aktuálně.cz/Facebook/Louisiana State Police

Na záběrech je vidět, jak policista zastavuje černé auto. Když si pak jde promluvit s řidičem, kterého najednou pozná, vypíná záznam osobní kamery. Než se záznam, který zachycuje i zvuk, přeruší, jsou slyšet slova policisty, který řekne: "No, to mě…"

Zbytek setkání zaznamenala už bez zvuku palubní kamera v policistově autě. Na záznamu podává strážník svému šéfovi ruku a pouští ho. Davis poté prohlásil, že přijímá odpovědnost za překročení rychlosti na nebezpečné mezistátní silnici, na níž bylo v posledních třech letech zaznamenáno více než 200 nehod ročně. Jak rychle ale jel, si už nepamatoval.

Dítě na vodítku

"Opustit Cancún je těžké. Cítím s tebou, kamaráde!" připsala Erica Shupe Hallová k osm sekund trvajícímu záběru, který zveřejnila v dubnu na sociálních sítích. Na videu je vidět, jak žena táhne patrně své dítě na vodítku po letištní hale. Batole se jen odevzdaně nechalo vléct po zemi a nasazeným popruhům se vůbec nebránilo.

Matka táhne dítě na vodítku přes letiště. Osm sekund dokázalo dokonale rozdělit internet | Video: Associated Press, TikTok/Erica Shupe Hall

Během pár dní po zveřejnění vidělo video na sociálních sítích deset milionů lidí. V komentářích pak horlivá diskuse jen potvrdila, jak jsou dětské kšíry a vodítka stále ožehavým tématem. K záběrům se na sociálních sítích vyjádřila řada rodičů, odborníků i laiků, kteří se nemohli shodnout na tom, jestli je takové chování ještě v pořádku.

Video se tehdy dostalo i do videopořadu Aktuálně.cz …a zvířátko na konec, který nabízel sestřih největších virálních hitů poslední doby.

Slušný slon

V srpnu spadla dítěti bota do výběhu se slony v zoologické zahradě v čínském městě Weihai. V tu chvíli inteligentní sloní samec Shan Mai, kterému je už 25 let, ani na chvíli nezaváhal.

Video: Reuters

Začal chobotem ihned šmátrat po zemi, botu nahmatal, chobotem ji zvedl a vrátil ji přímo do rukou dítěte, kterému bota upadla. "Pětadvacetiletý sloní samec Shan Mai je velmi chytrý. Mezi lidmi se cítí velmi dobře," uvedli tehdy představitelé přírodní rezervace Shendiao.

Video s obdivuhodným zvířecím činem se v srpnu rozšířilo po světových médiích a sociálních sítích, kde získalo tisíce zhlédnutí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

AC Milán opět prohrál milánské derby, za Inter rozhodl Martínez

Fotbalisté AC Milán pokračují v nepřesvědčivých výkonech, po prohře v italském Superpoháru prohráli derby s Interem i ve 21. kole Serie A. O výhře 1:0 rozhodl brankou Lautaro Martínez. Neapol zvítězila na hřišti Spezie 3:0 a upevnila si suverénní vedení v tabulce. Dvěma góly se na páté výhře lídra za sebou podílel nigerijský útočník Victor Osimhen, který se šestnácti brankami vládne pořadí střelců. Fiorentina podlehla Boloni 1:2 i kvůli ruce Antonína Baráka. FC Turín si poradil doma s Udine 1:0 a vystřídal soupeře na sedmém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy