Nejkurióznější případy roku 2017. Poplach kvůli prasečímu ocásku i nářadí ve splašcích

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
31. 12. 2017 9:05
Projděte si náš silvestrovský přehled nejkurióznějších případů, s nimiž se v roce 2017 setkali čeští policisté a hasiči. Dočtete se mimo jiné o tom, proč Brňany vyděsil prasečí ocásek s nehtem, proč není dobré krást kolo, když jsou kolem čert s andělem a Mikulášem, či jak se dá vykrást pošta, zatímco úřednice na zlodějův rozkaz proplachuje mince vodou.
Kuriozní případy 2017 - koláž
Kuriozní případy 2017 - koláž | Foto: Policie ČR, Koláž Aktuálně.cz
Foto: HZS Olomouckého kraje

Žena si spletla labuť se sáčkem a zalarmovala hasiče

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje si v lednu 2017 užil své se sveřepou oznamovatelkou "přimrzlých labutí" na Vltavě.

"Českobudějovická profesionální jednotka vyjela na základě ohlášení oznamovatelky na Jiráskovo nábřeží v Českých Budějovicích k mrtvé labuti. Podle oznámení měla být mrtvá labuť přimrzlá k ledu na řece Vltavě přibližně dva metry od břehu. Hasiči dojeli na místo a zjistili, že žádná labuť v ledu není, že se jedná o igelitový pytlík. A odjeli zpět na stanici. Oznamovatelka si však byla jistá, že se jedná o labuť. Došla proto až k řece, hasiči se za ní vrátili, aby jim ‚tu správnou‘ labuť ukázala. Ve druhém případě šlo o sněhovou kouli. Hasiči se pak již definitivně vrátili na základnu," popisuje tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy