Nejkurióznější případy roku 2017. Poplach kvůli prasečímu ocásku i nářadí ve splašcích

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
31. 12. 2017 9:05
Projděte si náš silvestrovský přehled nejkurióznějších případů, s nimiž se v roce 2017 setkali čeští policisté a hasiči. Dočtete se mimo jiné o tom, proč Brňany vyděsil prasečí ocásek s nehtem, proč není dobré krást kolo, když jsou kolem čert s andělem a Mikulášem, či jak se dá vykrást pošta, zatímco úřednice na zlodějův rozkaz proplachuje mince vodou.
Foto: HZS Olomouckého kraje

Žena si spletla labuť se sáčkem a zalarmovala hasiče

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje si v lednu 2017 užil své se sveřepou oznamovatelkou "přimrzlých labutí" na Vltavě.

"Českobudějovická profesionální jednotka vyjela na základě ohlášení oznamovatelky na Jiráskovo nábřeží v Českých Budějovicích k mrtvé labuti. Podle oznámení měla být mrtvá labuť přimrzlá k ledu na řece Vltavě přibližně dva metry od břehu. Hasiči dojeli na místo a zjistili, že žádná labuť v ledu není, že se jedná o igelitový pytlík. A odjeli zpět na stanici. Oznamovatelka si však byla jistá, že se jedná o labuť. Došla proto až k řece, hasiči se za ní vrátili, aby jim ‚tu správnou‘ labuť ukázala. Ve druhém případě šlo o sněhovou kouli. Hasiči se pak již definitivně vrátili na základnu," popisuje tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo několik aut. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si v pondělí ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Několik dalších lidí se stále pohřešuje, informovala s odvoláním na zástupce místních úřadů agentura AFP. Do řeky Tarn se zřítilo osobní auto, nákladní vůz a možná ještě dodávka. Příčina neštěstí zatím není známa.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, které leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý 155 metrů a široký 6,5 metru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy