Nejkurióznější případy roku 2017. Poplach kvůli prasečímu ocásku i nářadí ve splašcích

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
31. 12. 2017 9:05
Projděte si náš silvestrovský přehled nejkurióznějších případů, s nimiž se v roce 2017 setkali čeští policisté a hasiči. Dočtete se mimo jiné o tom, proč Brňany vyděsil prasečí ocásek s nehtem, proč není dobré krást kolo, když jsou kolem čert s andělem a Mikulášem, či jak se dá vykrást pošta, zatímco úřednice na zlodějův rozkaz proplachuje mince vodou.
Foto: HZS Olomouckého kraje

Žena si spletla labuť se sáčkem a zalarmovala hasiče

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje si v lednu 2017 užil své se sveřepou oznamovatelkou "přimrzlých labutí" na Vltavě.

"Českobudějovická profesionální jednotka vyjela na základě ohlášení oznamovatelky na Jiráskovo nábřeží v Českých Budějovicích k mrtvé labuti. Podle oznámení měla být mrtvá labuť přimrzlá k ledu na řece Vltavě přibližně dva metry od břehu. Hasiči dojeli na místo a zjistili, že žádná labuť v ledu není, že se jedná o igelitový pytlík. A odjeli zpět na stanici. Oznamovatelka si však byla jistá, že se jedná o labuť. Došla proto až k řece, hasiči se za ní vrátili, aby jim ‚tu správnou‘ labuť ukázala. Ve druhém případě šlo o sněhovou kouli. Hasiči se pak již definitivně vrátili na základnu," popisuje tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy