Nejkurióznější případy roku 2017. Poplach kvůli prasečímu ocásku i nářadí ve splašcích

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
31. 12. 2017 9:05
Projděte si náš silvestrovský přehled nejkurióznějších případů, s nimiž se v roce 2017 setkali čeští policisté a hasiči. Dočtete se mimo jiné o tom, proč Brňany vyděsil prasečí ocásek s nehtem, proč není dobré krást kolo, když jsou kolem čert s andělem a Mikulášem, či jak se dá vykrást pošta, zatímco úřednice na zlodějův rozkaz proplachuje mince vodou.
Foto: HZS Olomouckého kraje

Žena si spletla labuť se sáčkem a zalarmovala hasiče

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje si v lednu 2017 užil své se sveřepou oznamovatelkou "přimrzlých labutí" na Vltavě.

"Českobudějovická profesionální jednotka vyjela na základě ohlášení oznamovatelky na Jiráskovo nábřeží v Českých Budějovicích k mrtvé labuti. Podle oznámení měla být mrtvá labuť přimrzlá k ledu na řece Vltavě přibližně dva metry od břehu. Hasiči dojeli na místo a zjistili, že žádná labuť v ledu není, že se jedná o igelitový pytlík. A odjeli zpět na stanici. Oznamovatelka si však byla jistá, že se jedná o labuť. Došla proto až k řece, hasiči se za ní vrátili, aby jim ‚tu správnou‘ labuť ukázala. Ve druhém případě šlo o sněhovou kouli. Hasiči se pak již definitivně vrátili na základnu," popisuje tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Novým francouzským premiérem se stal Jean Castex

Novým francouzským premiérem se stal Jean Castex. S odvoláním na Elysejský palác o tom v pátek informovala agentura AFP. Pětapadesátiletý Castex od dubna koordinoval uvolňování opatření, která francouzská vláda přijala v boji proti šíření koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy