Nafukovací jednorožci na moře nepatří, varují záchranáři. Lehátka lidi odnáší na širé moře

Magazín Magazín
14. 7. 2018 9:04
Britští záchranáři se v posledních dnech potýkají s desítkami případů, kdy byli lidé na svých nafukovacích lehátkách odfouknuti na širé moře. Jednu ženu musela vyzvedávat helikoptéra, protože se dostala do oblasti, kudy proplouvají velká nákladní a námořní plavidla. "Zdůrazňujeme, že nafukovací lehátka nejsou vhodná pro využívání na moři. Příliv a odliv, vítr a jakékoliv změny počasí mohou způsobit, že jsou lidi na lehátku odvátí daleko od bezpečných břehů," upozornil důstojník pobřežní stráže Piers Stanbury. 
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Hit léta, nafukovací jednorožci a další podobná lehátka, jsou sice populární po celém světě a taky na sociálních sítích, ale pobřežním záchranářům častokrát přidělávají spíše starosti.

Britský The Telegraph informoval o tom, že se britští záchranáři v posledních dnech zabývali již desítkami případů, při kterých byli lidé na svých stylových lehátkách na jihu Anglie odfouknuti na širé moře. 

"Zdůrazňujeme, že nafukovací lehátka nejsou vhodná pro využívání na moři. Příliv a odliv, vítr a jakékoliv změny počasí mohou způsobit, že jsou lidi na lehátku odvátí daleko od bezpečných břehů. Prosím, nepoužívejte je u moře. Nafukovací lehátka by se měla používat jenom v bazénech," nechal se slyšet důstojník pobřežní stráže Piers Stanbury. 

Britští záchranáři například museli zasahovat u celkem patnácti případů během jediného dne. Pro jednu ženu na jednorožci musela přiletět helikoptéra, protože se dostala do oblasti, kudy projíždějí nákladní a vojenská plavidla.

Záchranáři z britské pobřežní agentury také uvedli, že čas od času narazí na osamělé nafukovací plameňáky nebo jednorožce, kteří uplavali svým majitelům a dlouhé hodiny pak tráví hledáním potenciálně ztracených lidí na moři. "Některá nafukovací lehátka posbíraly naše týmy, ale některé doplavou až do Francie," uvedli.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 44 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy