Bojíte se? Kupte si dům s bunkry. Draží se za 25 milionů

ČTK ČTK
11. 4. 2015 0:15
Kalifornská aukční síť nabízí nemovitost vhodnou pro bojácné majitele. Vyvolávací cena domu se sedmi bunkry je milion dolarů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Miami - Leká vás každý stín, šramot či zapraskání? Bojíte se o svůj život a bezpečí a chcete mít maximální ochranu proti všem nevítaným návštěvníkům? Pak by právě pro vás mohla být tím pravým nemovitost, která se od pátku bude dražit na Floridě. Kromě běžných pokojů má i sedm bunkrů pro případ nouze či tajné schodiště, napsala dnes agentura AFP.

Vila s rozlohou 750 metrů čtverečních stojí v Homesteadu a kromě sedmi ložnic nabízí i stejný počet opevněných bunkrů, do kterých se mohou její obyvatelé schovat v případě ohrožení. Tajné schodiště jim pak umožní bez povšimnutí přicházet a odcházet.

"Prodejce si nejdříve postavil jednu opevněnou místnost, ale bavilo ho to natolik, že přidal další a další a další. Nechal se tím trochu unést," řekl Jim Gall z dražební společnosti Auction Company of America, která má třídenní aukci na starosti. Minimální nabídka byla stanovena na milion dolarů (asi 25 milionů korun).

Úspěšný dražitel k vile získá i štědré příslušenství - například řadu uměleckých děl, nábytek, vůz značky Mercedes-Benz z roku 1984 či orientální koberce a sochy. Na pozemcích je bazén, fotbalové hřiště, jezírko s okrasnými kapry koi a dokonce i osmimetrový model Washingtonova monumentu.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Kellner se loni rozhodl přesunout z Nizozemska do ČR firmu PPF Financial Holding

Kellner se loni rozhodl přesunout z Nizozemska do ČR firmu PPF Financial Holding, píše Deník N. Firma spravuje především úvěrovou skupinu Home Credit.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Chci se nejdřív sejít s Babišem, řekl Zaorálek o tom, zda převezme ministerstvo zahraničí

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který by se podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) měl stát ministrem zahraničí, řekl, že se chce nejdříve sejít s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Vadí mu, že resort podle jeho názoru nemá dostatečné kompetence a Česko postrádá jednotnou zahraniční politiku. 

"Protože jsem nespokojen s tím, jak dnes funguje ministerstvo zahraničí, tak jsem ochoten se pobavit se premiérem, jak to změnit. Zda je možné, aby existovala jednotná česká zahraniční politika. Nevím ale, jak v tom pořídím," řekl Zaorálek.

Zdroj: Domácí
před 6 minutami

Moskva varovala Spojené státy, ať se drží stranou od Krymu

Rusko v úterý varovalo Spojené státy, ať se drží stranou od černomořského pobřeží Ruska a Krymu. Riziko incidentu je velmi vysoké, uvedl náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov podle agentury Reuters. Vyslání dvou amerických vojenských lodí do Černého moře, kam mají připlout tento týden, označil na pozadí stoupajícího napětí na východě Ukrajiny za "provokaci".

Rjabkov současně ujistil, že Moskva hodlá nadále bránit ruskojazyčné obyvatele části východoukrajinského Donbasu, ovládané proruskými separatisty od jara 2014. Rusko tak chce postupovat navzdory americkému varování, že zaplatí "vysokou cenu" za počínání na východě Ukrajiny. "Prostě bráníme své zájmy, zájmy našich občanů, ruskojazyčného obyvatelstva. Nadále je budeme bránit," prohlásil náměstek podle agentury TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy