Bojíte se? Kupte si dům s bunkry. Draží se za 25 milionů

ČTK ČTK
11. 4. 2015 0:15
Kalifornská aukční síť nabízí nemovitost vhodnou pro bojácné majitele. Vyvolávací cena domu se sedmi bunkry je milion dolarů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Miami - Leká vás každý stín, šramot či zapraskání? Bojíte se o svůj život a bezpečí a chcete mít maximální ochranu proti všem nevítaným návštěvníkům? Pak by právě pro vás mohla být tím pravým nemovitost, která se od pátku bude dražit na Floridě. Kromě běžných pokojů má i sedm bunkrů pro případ nouze či tajné schodiště, napsala dnes agentura AFP.

Vila s rozlohou 750 metrů čtverečních stojí v Homesteadu a kromě sedmi ložnic nabízí i stejný počet opevněných bunkrů, do kterých se mohou její obyvatelé schovat v případě ohrožení. Tajné schodiště jim pak umožní bez povšimnutí přicházet a odcházet.

"Prodejce si nejdříve postavil jednu opevněnou místnost, ale bavilo ho to natolik, že přidal další a další a další. Nechal se tím trochu unést," řekl Jim Gall z dražební společnosti Auction Company of America, která má třídenní aukci na starosti. Minimální nabídka byla stanovena na milion dolarů (asi 25 milionů korun).

Úspěšný dražitel k vile získá i štědré příslušenství - například řadu uměleckých děl, nábytek, vůz značky Mercedes-Benz z roku 1984 či orientální koberce a sochy. Na pozemcích je bazén, fotbalové hřiště, jezírko s okrasnými kapry koi a dokonce i osmimetrový model Washingtonova monumentu.

 

Právě se děje

Další zprávy