Bojovníkům proti Kremlu dali vandalové na auto obří penis

Zahraničí Zahraničí
6. 2. 2014 16:19
Arsenij Bobrovskij a Katja Romanovskaja vedou satirický a v Rusku velmi populární účet na Twitteru. Čin má být mstou za jejich protirežimní smýšlení.
Dřevěný penis na autě ruských satiriků.
Dřevěný penis na autě ruských satiriků. | Foto: KermlinRussia / Twitter

Moskva - "Konečně přišel den, kdy má práce došla ocenění," komentoval Arsenij Bobrovskij obří dřevěný penis, který kdosi uvázal řetězy na střechu jeho auta. Informoval o tom britský deník The Independent.

Arsenij Bobrovskij a Katja Romanovskaja jsou v Rusku velmi populární dvojice, zejména u opozičně smýšlejících, převážně mladých lidí. Kremlu jsou naopak trnem v oku.

Zasloužil se o to jejich twitterový účet @KermlinRussia, který založili v roce 2010 v reakci na  oznámení tehdejšího prezidenta Dmitrije Medveděva, že založil účet na Twitteru @KremlinRussia.

Jejich satirické texty, obrázky a videozáznamy se v Rusku těší obrovské popularitě, na Twitteru momentálně mají úctyhodných 713 000 "followerů".

Zároveň se mohou pyšnit dílčím vítězstvím v boji s oficiální mocí. Poté, co návštěvnost jejich účtu rapidně vzrostla, exprezident Medveděv si raději založil vlastní účet @MedvedevRussia, aby předešel zmatkům, připomíná list The Independent.

V souvislosti s čerstvým incidentem upozorňuje deník na pozoruhodnou věc. Oba satirici byli na konferenci ve Francii, odkud se vrátili až pozdě v noci. Záhy potom kdosi instaloval tento vulgární artefakt na střechu jejich vozu. Není tak vyloučeno, že je jejich dům sledován.

Akce je přičítána skupině mladých provládních aktivistů placených Kremlem.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 55 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy