Bojovníkům proti Kremlu dali vandalové na auto obří penis

Zahraničí Zahraničí
6. 2. 2014 16:19
Arsenij Bobrovskij a Katja Romanovskaja vedou satirický a v Rusku velmi populární účet na Twitteru. Čin má být mstou za jejich protirežimní smýšlení.
Dřevěný penis na autě ruských satiriků.
Dřevěný penis na autě ruských satiriků. | Foto: KermlinRussia / Twitter

Moskva - "Konečně přišel den, kdy má práce došla ocenění," komentoval Arsenij Bobrovskij obří dřevěný penis, který kdosi uvázal řetězy na střechu jeho auta. Informoval o tom britský deník The Independent.

Arsenij Bobrovskij a Katja Romanovskaja jsou v Rusku velmi populární dvojice, zejména u opozičně smýšlejících, převážně mladých lidí. Kremlu jsou naopak trnem v oku.

Zasloužil se o to jejich twitterový účet @KermlinRussia, který založili v roce 2010 v reakci na  oznámení tehdejšího prezidenta Dmitrije Medveděva, že založil účet na Twitteru @KremlinRussia.

Jejich satirické texty, obrázky a videozáznamy se v Rusku těší obrovské popularitě, na Twitteru momentálně mají úctyhodných 713 000 "followerů".

Zároveň se mohou pyšnit dílčím vítězstvím v boji s oficiální mocí. Poté, co návštěvnost jejich účtu rapidně vzrostla, exprezident Medveděv si raději založil vlastní účet @MedvedevRussia, aby předešel zmatkům, připomíná list The Independent.

V souvislosti s čerstvým incidentem upozorňuje deník na pozoruhodnou věc. Oba satirici byli na konferenci ve Francii, odkud se vrátili až pozdě v noci. Záhy potom kdosi instaloval tento vulgární artefakt na střechu jejich vozu. Není tak vyloučeno, že je jejich dům sledován.

Akce je přičítána skupině mladých provládních aktivistů placených Kremlem.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Ministerstvo zemědělství poslalo odpověď na bruselský audit k střetu zájmů Babiše

Ministerstvo zemědělství v pondělí odeslalo odpověď na bruselský audit zemědělských dotací ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Obsah odpovědi nekomentoval. Česko mělo na odpověď na předběžnou auditní zprávu čas do 20. září. "Odpověď na audit Evropské komise zpracoval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). A bylo to odesláno prostřednictvím ministerstva. Takže by to mělo být dneska nebo zítra předáno," uvedl Toman.

Další zprávy