Mýval na zádech aligátora baví internet. Vznikají už parodie

Magazín Magazín
16. 6. 2015 16:23
Snímek mývala stojícího na zádech aligátora baví nejenom Ameriku. Stal se už i terčem parodií.
mýval a aligátor
mýval a aligátor | Foto: Repro YouTube

Tallahassee (Florida) - Snímek letící žluvy s lasičkou na zádech, kterou pořídil amatérský britský fotograf, bavil před časem sociální sítě napříč celým světem. Nejpopulárnější se tehdy stala jeho parodie, ve které se objevil ruský prezident Vladimir Putin.

Lidé na sociálních sítích se teď baví podobně neuvěřitelným snímkem – mývalem na zádech aligátora.

Foto: Martin Le-May

Fotografii pořídil Richard Jones během procházky se svou rodinou v národním parku Ocala National Forest na Floridě, informovala regionální televizní stanice WFTV.

"Šlo o neuvěřitelnou náhodu. Můj syn se nejprve hrozně lekl. Ve stejný moment, co aligátor zmizel do vody, mýval vyskočil a utekl," upřesnil Jones.

Nesourodá zvířecí dvojice se stejně jako v případě žluvy s lasičkou okamžitě stala hitem internetu, a baví dokonce i Australany. "Můžeme jít v klidu spát. Mýval jezdí aligátorovi na zádech," tweetuje australský novinář Mark Di Stefano. 

"Tato jezdecká show je nejsilnější zprávou z Floridy od doby hypotečních podvodů," reaguje jeden z diskutujících, Brett z Washingtonu. "Někdy jsme za aligátory, jindy za mývaly," filozofují další.

Fotka se rázem stala terčem řady parodií. George Tan z Michiganu posadil mývala nejenom na záda žraloka, ale i žirafy či lva.

"Vytrhnete-li fotku z kontextu, pak to může na první pohled vypadat tak, že mýval si z aligátora udělal vor. Tato momentka je pro mě určitě osudovým životním snímkem," dodal Richard Jones.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze, ukázal průzkum. Ministerstvo navrhuje stravenkový paušál.

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. 

Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. 

"Dnešní režim zachováváme a nijak jej neomezujeme. Pouze ke stravenkám a firemním jídelnám přidáme třetí možnost, díky které mohou zaměstnanci dostat nezdaněný příspěvek na stravování rovnou v penězích. Kdo chce, pojede stále ve stejném režimu a nic se pro něho nezmění," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Návrh je součástí připravovaného daňového balíčku na rok 2021. Návrh v tuto chvíli projednávají ministerstva. Jeho účinnost je navržena od 1. ledna 2021. 

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 2 hodinami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy