Mistři světa v hraní počítačových her získali 100 milionů

Magazín Magazín
22. 7. 2014 12:00
Turnaj v hraní počítačových her vyhrál čínský tým, který tak získal hlavní odměnu z celkové jedenáctimilionové dotace
Tým NewBee zvedá nad hlavu vítěznou trofej
Tým NewBee zvedá nad hlavu vítěznou trofej | Foto: YouTube

Seattle – Dobojováno. V americkém Seattlu skončilo včera v noci mistrovství světa v počítačové hře Dota 2, odměnu pět milionů dolarů (cca 100 milionů korun) si odnesl vítězný čínský tým NewBee. Šampionátu se účastnilo devatenáct týmů z celého světa, které prošly národními a následně kontinentálními kvalifikacemi. Česká republika žádného zástupce ve finálových bojích neměla.

Sestřih z finále Dota 2
Sestřih z finále Dota 2 | Video: YouTube

Vítězové NewBee pocházejí z Číny a dali se dohromady teprve počátkem letošního roku, přesto dokázali bez výraznějších problémů porazit ostřílené finalisty z týmu ViCi Gaming.  

Budoucnost patří e-sportům

Letošní mistrovství v Dota 2 patřilo mezi milníky v tzv. e-sportech (soutěže v hraní počítačových her), a to nejen jedenáctimilionovou dotací, na kterou se částečně složili herní fanoušci; zbytek zajistila vývojářská společnost Valve, která pořádá mistrovství od roku 2011. Komentované zápasy totiž přenášela americká sportovní televize ESPN, přičemž finálové klání nasadila do prime timu svého druhého kanálu.

Finanční odměny pro profesionální hráče počítačových her již dlouhodobě přesahují částky, které inkasují vrcholoví sportovci například v cyklistice nebo při golfových turnajích. Jen pro porovnání, vítěz Tour de France získá za prestižní žlutý trikot "pouze" 450 tisíc eur, přičemž třítýdenní závod je dotován dvěma miliony eur.   

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy