Mimozemšťané budou mít rozměry medvěda grizzlyho, říká vědec

jaz
25. 5. 2015 9:49
Španěl tvrdí, že "vypočítal" možnou podobu návštěvníků z vesmíru. Podle něj by měli být výrazně inteligentnější než lidé a také několikanásobně vyšší.
Foto: Mind on Fire Photography / Foter / CC BY-SA

Barcelona – Španělský vědec Fergus Simpson sepsal úvahu o kontroverzním matematickém výpočtu velikosti mimozemšťanů (dostupné zde) a poštval tím proti sobě část akademické obce. Profesor z barcelonské univerzity je přesvědčen, že zatím neznámá inteligence bude v průměru vážit až 314 kilogramů, což podle něj odpovídá hmotnosti medvěda grizzlyho nebo losa.

K vyvození této teorie použil Simpson matematické vzorce a předpoklad, že na velmi vzdáleném místě ve vesmíru se na obdobné planetě, jako je ta naše, nachází život na mnohem vyšší úrovni.

Muž, který zasvětil život medvědům.
Muž, který zasvětil život medvědům. | Video:

Na základě vědeckých znalostí o Zemi Simpson tvrdí, že velikost mimozemšťanů se bude odvíjet od tamních zdrojů. Na naší planetě se nevyskytuje tolik velkých tvorů, protože zdejší zdroje jsou omezené. Simpson ale říká, že čím je planeta a její biosféra větší, tím je pravděpodobnější výskyt většího a inteligentnějšího druhu.

Pokud tedy narostou do takové výšky a váhy, dá se ale odhadovat, že jejich populace bude kvůli omezenosti zdrojů o něco menší. Španělský vědec rozvíjí svoji teorii dál a tvrdí, že takto velké bytosti budou pravděpodobně žít déle, což jim dává příležitost v rozvoji znalostí a technologií.

Závěry Ferguse Simpsona vyvolávají ostré reakce u jeho vědeckých kolegů, Duncan Fogan z univerzity St Andrews v rozhovoru pro Newsweek například tvrdí, že Simpson opomíjí gravitaci i množství kyslíku v atmosféře, které jsou pro vývoj organismu klíčové. Odborné reakce na Simpsonovu teorii jsou tak negativní a vědci neberou jeho matematické propočty vážně.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy