Mimozemšťané budou mít rozměry medvěda grizzlyho, říká vědec

jaz
25. 5. 2015 9:49
Španěl tvrdí, že "vypočítal" možnou podobu návštěvníků z vesmíru. Podle něj by měli být výrazně inteligentnější než lidé a také několikanásobně vyšší.
Foto: Mind on Fire Photography / Foter / CC BY-SA

Barcelona – Španělský vědec Fergus Simpson sepsal úvahu o kontroverzním matematickém výpočtu velikosti mimozemšťanů (dostupné zde) a poštval tím proti sobě část akademické obce. Profesor z barcelonské univerzity je přesvědčen, že zatím neznámá inteligence bude v průměru vážit až 314 kilogramů, což podle něj odpovídá hmotnosti medvěda grizzlyho nebo losa.

K vyvození této teorie použil Simpson matematické vzorce a předpoklad, že na velmi vzdáleném místě ve vesmíru se na obdobné planetě, jako je ta naše, nachází život na mnohem vyšší úrovni.

Muž, který zasvětil život medvědům.
Muž, který zasvětil život medvědům. | Video:

Na základě vědeckých znalostí o Zemi Simpson tvrdí, že velikost mimozemšťanů se bude odvíjet od tamních zdrojů. Na naší planetě se nevyskytuje tolik velkých tvorů, protože zdejší zdroje jsou omezené. Simpson ale říká, že čím je planeta a její biosféra větší, tím je pravděpodobnější výskyt většího a inteligentnějšího druhu.

Pokud tedy narostou do takové výšky a váhy, dá se ale odhadovat, že jejich populace bude kvůli omezenosti zdrojů o něco menší. Španělský vědec rozvíjí svoji teorii dál a tvrdí, že takto velké bytosti budou pravděpodobně žít déle, což jim dává příležitost v rozvoji znalostí a technologií.

Závěry Ferguse Simpsona vyvolávají ostré reakce u jeho vědeckých kolegů, Duncan Fogan z univerzity St Andrews v rozhovoru pro Newsweek například tvrdí, že Simpson opomíjí gravitaci i množství kyslíku v atmosféře, které jsou pro vývoj organismu klíčové. Odborné reakce na Simpsonovu teorii jsou tak negativní a vědci neberou jeho matematické propočty vážně.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy