Matka čtyř dětí prohledává kontejnery, vydělá si tím 21 tisíc za týden

Magazín Magazín
11. 9. 2021 19:29
Dvaatřicetiletá matka čtyř dětí z amerického Texasu se rozhodla pro netradiční způsob, jak zabezpečit svou rodinu. Prohledává kontejnery a odpadkové koše a následně prodává cenné věci, které v nich najde.
Foto: Shutterstock

Tiffany She'ree se začala spolu se svým manželem vrhat do kontejnerů před čtyřmi roky. Tehdy totiž viděla na internetu video, jak dvě dívky nachází mezi odpadky nejrůznější cennosti.

Rozhodla se zkusit štěstí a během prvního dne objevila v popelnicích kosmetiku za 1200 dolarů (v přepočtu asi 25 tisíc korun). Od té doby začala s manželem prozkoumávat kontejnery pravidelně, píše web Times Now.

Zlom v její "kariéře" však nastal v loňském roce, kdy se rozhodla skončit s prací v kantýně a věnovat se tzv. “dumpster diving” (v doslovném překladu kontejnerové potápění) naplno. Touto aktivitou si nyní vydělává přes 1000 dolarů (v přepočtu 21 tisíc korun) za jeden týden, a může tak platit účty za domácnost. Dokonce si pořídila i nový nábytek.

Poklady z popelnice si lidé mohou koupit na webu, který si Tiffany založila.  Zákazníci tam najdou zboží všeho druhu od kosmetiky přes elektroniku až po erotické pomůcky.

Tiffany je navíc velmi aktivní na sociálních sítích. Pravidelně přidává fotografie a videa na Instagram a na sociální síti TikTok má přes dva miliony fanoušků.

Její netradiční způsob vydělávání peněz vyvolává kromě pobavení i odmítavé reakce. “Jsi nechutná. Doufám, že tě zabásnou a policie si na tebe posvítí. Jedině grázl by prodával věci z kontejnerů nic netušícím lidem. Jsi opravdu čuně,” napsal ženě jeden z anonymních uživatelů. 

Tiffany na podobné komentáře reaguje s humorem a její fanoušci stojí pevně za ní. “Vidím to tak, že pomáhám planetě. Nedělám nic špatného a nikomu tím neubližuju,” dodává. 

Mohlo by vás zajímat: Matka vyhodila své dítě z bytového domu, aby ho zachránila před požárem. Moment zachytila kamera

V jihoafrickém městě Durban musela matka shodit své dítě z několikametrové výšky, aby ho zachránila před postupujícím požárem v bytovém domě. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Noc na neděli bude o hodinu kratší, začne platit letní čas

V noci na neděli začíná letní čas. Hodiny se ve 02:00 posunou na 03:00, noc tedy bude o hodinu kratší. V dopravě se přechod projeví tak, že noční vlaky jednorázově získají hodinu zpoždění. Letní čas bude platit následujících sedm měsíců. Poslední říjnový den se vrátí standardní středoevropský čas, nesprávně označovaný zimní.

Při letním čase se nepoužívá čas daný příslušným časovým pásmem, ale používá se čas, který je posunut dopředu obvykle o jednu hodinu. Znamená to také, že se posune čas východu a západu Slunce i čas pravého poledne. Místo kolem 12:00 bude Slunce přes léto procházet místním poledníkem až zhruba ve 13:00.

Účelem zavedení letního času byla původně úspora elektrické energie, která by byla jinak potřeba pro večerní osvětlení, podle energetiků změna času ale velké úspory elektřiny nepřináší. Podle některých odborníků má střídání času negativní vliv na zdraví a psychiku lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy