Máte hříšné myšlenky? Optická iluze potvrzuje to, co tvrdí psychologové

Video Video
10. 9. 2022 8:30
Nahé ženské tělo, nebo dva tanečníci? Nová virální optická iluze odhaluje, jestli jsou lidé posedlí sexem. Uživatelé na sociálních sítích iluzi sdílí a snaží se dokázat, že nejsou „zvrhlíci“.
Video: Aktuálně.cz

Kreslený obrázek na první pohled zobrazuje horní část trupu nahé ženy s poprsím a zakřivenými boky. Pokud ale zaostříte zrak, můžete začít rozeznávat dvě symetrické postavy, které stojí proti sobě, jako by se chystaly k tanci.

Pokud tanečníky stále nedokážete spatřit, zaměřte se na detaily. Ženské boky a linie pánve tvoří jejich nohy, boky pak působí jako jejich štíhlá torza a bradavky jako jejich hlavy. Křivky prsou pak mají být zvednuté ruce do vzduchu, jako by se postavy chystaly tančit tango.

Většina lidí na sociálních sítích si drobných tanečníků nevšimla. Psychologové také uvádějí, že naše zaujatá mysl má tendenci hledat v obrázcích význam a že některé ilustrace více vyčnívají na základě našich životních zkušeností.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy