reklama
 
 

Spider-Man a Deadpool prožijí homoerotický románek, plánuje Marvel v novém komiksu

11. 2. 2016 13:42
Vydavatelství Marvel láká fanoušky komiksů na novinku, ve které se objeví dva zdánlivě nespojitelní hrdinové, Spider-Man a Deadpool. Jde vůbec o první příběh, kterému Marvel dodal lehce homoerotický podtext. Fanoušci jsou z novinky nadšení, otázkou zůstává, jestli vydavatelství svůj záměr s homosexuálním vztahem superhrdinů dotáhne do konce. Existuje totiž smlouva se společností Sony, ve které se vydavatel zavázal, že Spider-Man se na obrazovkách nikdy neobjeví jako homosexuál.

Začátkem června vyjde u komiksového vydavatelství Marvel nový příběh s názvem Spider-Man / Deadpool. Dosud zveřejněné stripy z pera Eda McGuinnesse ukazují, že mezi hlavními postavami půjde o více než jen přátelský vztah. Informoval o tom server Daily Dot.

Pod marvelovskou novinkou je podepsaný textař Joe Kelly, který má s oběma komiksovými postavami již své zkušenosti. Podle fanoušků se tak dá očekávat akce, ale i spousta humorných situací, kterými jsou oba superhrdinové pověstní.

Příběh Deadpoola, jak fanoušci nový komiks zkráceně přejmenovali, začíná ve chvíli, kdy Spider-Man odchází z týmu Uncanny Avengers kvůli účasti Deadpoola, který se ho později snaží rekrutovat jako žoldáka.

Pavoučí muž nenávidí svůj život a potácí se mezi svou povinností a sobeckou touhou být stále superhrdinou, zatímco Deadpool zase prahne po respektu, píše server 411Mania. Oba mají naprosto odlišný pohled na svět, ale v novém komiksu najdou společný cíl.

Marvel počítá se sérií, která bude navazovat na první vydání. To naznačí, že Deadpool chová jisté city ke Spider-Manovi, který ho přesto nenávidí. Pokračování má jejich vztah dál rozvíjet. 

Otázkou zůstává, jak se s jejich milostným vztahem vypořádá sama společnost Marvel. Ta podle serveru Daily Dot napíná fanoušky lomítkem v názvu komiksu, aby vztah Spider-Mana a Deadpoola nebyl tak očividný. Další možností je, že v tomto případě nebude přání fanoušků vyslyšeno.

Ze smlouvy mezi Marvelem a společností Sony totiž vyplývá, že postava Petera Parkera neboli Spider-Mana se nesmí nikdy na filmovém plátně a v televizních obrazovkách objevit otevřeně jako homosexuální. Pokud se tento komiks stane v budoucnu předlohou pro filmové tvůrce, otázkou je, zda autoři neupraví vyznění celé série, a z možných přátel se tak jednoduše stanou jen partneři v boji.

Na sociálních sítích ale homoerotický vztah komiksových hrdinů žije vlastním životem a vzniká spousta parodií i kreseb, které znázorňují právě Spider-Mana a Deadpoola ve velmi choulostivých situacích. Například japonská verze ukazuje pavoučího muže, jak se v slzách sklání nad zraněným přítelem.

Komiks Spider-Man / Deadpool vyjde na americkém trhu 6. června.

autor: jaz | 11. 2. 2016 13:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama