Spider-Man a Deadpool prožijí homoerotický románek, plánuje Marvel v novém komiksu

jaz
11. 2. 2016 13:42
Vydavatelství Marvel láká fanoušky komiksů na novinku, ve které se objeví dva zdánlivě nespojitelní hrdinové, Spider-Man a Deadpool. Jde vůbec o první příběh, kterému Marvel dodal lehce homoerotický podtext. Fanoušci jsou z novinky nadšení, otázkou zůstává, jestli vydavatelství svůj záměr s homosexuálním vztahem superhrdinů dotáhne do konce. Existuje totiž smlouva se společností Sony, ve které se vydavatel zavázal, že Spider-Man se na obrazovkách nikdy neobjeví jako homosexuál.
Foto: tumblr

Začátkem června vyjde u komiksového vydavatelství Marvel nový příběh s názvem Spider-Man / Deadpool. Dosud zveřejněné stripy z pera Eda McGuinnesse ukazují, že mezi hlavními postavami půjde o více než jen přátelský vztah. Informoval o tom server Daily Dot.

Pod marvelovskou novinkou je podepsaný textař Joe Kelly, který má s oběma komiksovými postavami již své zkušenosti. Podle fanoušků se tak dá očekávat akce, ale i spousta humorných situací, kterými jsou oba superhrdinové pověstní.

Foto: Marvel

Příběh Deadpoola, jak fanoušci nový komiks zkráceně přejmenovali, začíná ve chvíli, kdy Spider-Man odchází z týmu Uncanny Avengers kvůli účasti Deadpoola, který se ho později snaží rekrutovat jako žoldáka.

Pavoučí muž nenávidí svůj život a potácí se mezi svou povinností a sobeckou touhou být stále superhrdinou, zatímco Deadpool zase prahne po respektu, píše server 411Mania. Oba mají naprosto odlišný pohled na svět, ale v novém komiksu najdou společný cíl.

Marvel počítá se sérií, která bude navazovat na první vydání. To naznačí, že Deadpool chová jisté city ke Spider-Manovi, který ho přesto nenávidí. Pokračování má jejich vztah dál rozvíjet. 

Foto: Marvel

Otázkou zůstává, jak se s jejich milostným vztahem vypořádá sama společnost Marvel. Ta podle serveru Daily Dot napíná fanoušky lomítkem v názvu komiksu, aby vztah Spider-Mana a Deadpoola nebyl tak očividný. Další možností je, že v tomto případě nebude přání fanoušků vyslyšeno.

Ze smlouvy mezi Marvelem a společností Sony totiž vyplývá, že postava Petera Parkera neboli Spider-Mana se nesmí nikdy na filmovém plátně a v televizních obrazovkách objevit otevřeně jako homosexuální. Pokud se tento komiks stane v budoucnu předlohou pro filmové tvůrce, otázkou je, zda autoři neupraví vyznění celé série, a z možných přátel se tak jednoduše stanou jen partneři v boji.

Na sociálních sítích ale homoerotický vztah komiksových hrdinů žije vlastním životem a vzniká spousta parodií i kreseb, které znázorňují právě Spider-Mana a Deadpoola ve velmi choulostivých situacích. Například japonská verze ukazuje pavoučího muže, jak se v slzách sklání nad zraněným přítelem.

Komiks Spider-Man / Deadpool vyjde na americkém trhu 6. června.

Video:
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy