Nejpauzovanější scéna v historii filmu? O odhalení "všeho" Stoneová prý netušila

Michaela Lišková Michaela Lišková
14. 4. 2023 12:37
Známá erotická scéna Sharon Stoneová z filmu Základní instinkt se v kinech objevila poprvé už před 30 lety. Dnes se kultovní erotický thriller vrací na velká plátna ve 4K restaurované verzi necenzurovaného režisérského sestřihu, ale pouze na omezenou dobu od 14. dubna do 3. května. Ohledně čeho režisér Paul Verhoeven nesouhlasil s herečkou Stoneovou a proč natáčení filmu provázely protesty?
Legendární erotická scéna: O odhalení „všeho“ Stone netušila, režisér dostal facku | Video: Aktuálně.cz

Tehdy čtyřiatřicetiletá herečka proslavila film scénou, kdy v upnutých bílých šatech při výslechu přehazuje jednu nohu přes druhou a na pár sekund tím odhalí své intimní partie. Tento záběr je podle streamovacích platforem a půjčoven "nejpauzovanější" filmovou scénou.

Na tom, jak scéna vznikla, se ale režisér a hlavní představitelka neshodují. Herečka ve své knize uvedla, že ji režisér při natáčení požádal, aby si svlékla bílé kalhotky, které se odrážejí v kameře. Ujistil ji, že se v záběru nic neodhalí. Verhoeven ale toto tvrzení odmítá a tvrdí, že Stoneová věděla přesně, co dělá.

Už natáčení navíc provázely kontroverze ohledně stereotypního vyobrazení homosexuálů a bisexuálů ve filmu. Gayové a lesby tehdy protestovali, že jsou ve snímku ukázáni jako pro společnost nebezpeční jedinci a na úkor toho natáčení různými způsoby sabotovali.

Podívejte se na nový český trailer restaurované verze Základního instinktu, která vstupuje do kin:

Trailer k filmu Základní instinkt v restaurované 4K verzi necenzurovaného režisérského sestřihu | Video: Pannonia Entertainment CZ
 

Právě se děje

Další zprávy