Nejrozmazlenější kočka: Má vlastní služky a vydělává miliony

jaz
4. 4. 2015 9:33
Domácí mazlíček známého módního návrháře Karla Lagerfelda se může pyšnit nejen luxusem, kterým ho jeho pán zahrnuje, ale i tučnými honoráři.
Foto: Profimedia.cz

Praha – Hlavní návrhář značky Chanel Karl Lagerfeld vlastní velmi výdělečného domácího mazlíčka. Jak prozradil v rozhovoru pro The Cut, v loňském roce si jeho kočka vydělala přes dva miliony liber (v přepočtu cca 82 milionů korun).

Birma posvátná, pojmenovaná Choupette, je pro Karla velmi důležitou inspirací, proto ji poskytuje veškerý komfort. "Zůstává stále se mnou a má své dvě osobní služky. Hrají si s ní a musí se starat o její krásnou bílou srst, provádět jí kosmetické procedury a bavit ji," říká módní guru, který kočce zřídil i vlastní bankovní účet, profil na Instagramu a plánuje vydat knihu na její počest.

Dr. Evil has nothing on The Kaiser Daddy @KarlLagerfeld! #Fashion

Fotka zveřejněná uživatelem Choupette Lagerfeld (@choupettesdiary),

Vysoký honorář z loňského roku plynul Karlově kočce ze spolupráce s kosmetickou značkou Shu Uemura, která vytvořila kolekci s příhodným názvem Shupette. Pózovala také pro značku Opel Corsa do kalendáře 2015 a má také vlastní titulní stranu časopisu Lucky. Svým výdělkem se skoro vyrovnala i známé britské modelce Caře Delevingne, která si loni připsala na účet 90 milionů korun.

Paradoxní je, že Karlův mazlíček původně patřil někomu jinému. Jeho blízký přítel mu Choupette dal na dva týdny, aby mu zvíře pohlídal, zatímco bude pryč. Když se původní majitel vrátil, kočka už zůstala u Karla. Jak uvedl The Telegraph, návrhářův přítel dostal jinou, ta ale ztloustla. Z Choupette se zatím stala neobletovanější a hlavně nejbohatší kočka na světě.

 

Právě se děje

Další zprávy