Nejrozmazlenější kočka: Má vlastní služky a vydělává miliony

jaz
4. 4. 2015 9:33
Domácí mazlíček známého módního návrháře Karla Lagerfelda se může pyšnit nejen luxusem, kterým ho jeho pán zahrnuje, ale i tučnými honoráři.
Foto: Profimedia.cz

Praha – Hlavní návrhář značky Chanel Karl Lagerfeld vlastní velmi výdělečného domácího mazlíčka. Jak prozradil v rozhovoru pro The Cut, v loňském roce si jeho kočka vydělala přes dva miliony liber (v přepočtu cca 82 milionů korun).

Birma posvátná, pojmenovaná Choupette, je pro Karla velmi důležitou inspirací, proto ji poskytuje veškerý komfort. "Zůstává stále se mnou a má své dvě osobní služky. Hrají si s ní a musí se starat o její krásnou bílou srst, provádět jí kosmetické procedury a bavit ji," říká módní guru, který kočce zřídil i vlastní bankovní účet, profil na Instagramu a plánuje vydat knihu na její počest.

Dr. Evil has nothing on The Kaiser Daddy @KarlLagerfeld! #Fashion

Fotka zveřejněná uživatelem Choupette Lagerfeld (@choupettesdiary),

Vysoký honorář z loňského roku plynul Karlově kočce ze spolupráce s kosmetickou značkou Shu Uemura, která vytvořila kolekci s příhodným názvem Shupette. Pózovala také pro značku Opel Corsa do kalendáře 2015 a má také vlastní titulní stranu časopisu Lucky. Svým výdělkem se skoro vyrovnala i známé britské modelce Caře Delevingne, která si loni připsala na účet 90 milionů korun.

Paradoxní je, že Karlův mazlíček původně patřil někomu jinému. Jeho blízký přítel mu Choupette dal na dva týdny, aby mu zvíře pohlídal, zatímco bude pryč. Když se původní majitel vrátil, kočka už zůstala u Karla. Jak uvedl The Telegraph, návrhářův přítel dostal jinou, ta ale ztloustla. Z Choupette se zatím stala neobletovanější a hlavně nejbohatší kočka na světě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví neshodly na růstu platů zdravotníků

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví na růstu platů zdravotníků pro příští rok zatím nedohodly. Znovu se mají sejít v pondělí příští týden, řekla v pondělí předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Zástupci zdravotníků žádali růst platů o 3000 korun a u lékařů o deset procent, celkově by mělo jít asi o 8,6 miliardy korun. To už dříve odmítli zástupci soukromých lékařů i vedení nemocnic v radě poskytovatelů. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT obsadil na „olympiádě robotů“ druhé místo ve virtuálním prostředí

Finálové kolo DARPA Subterranean Challenge pořádané agenturou amerického ministerstva obrany vyneslo českému týmu vystupujícímu pod hlavičkou CTU-CRAS-NORLAB pódiové umístění v souboji robotů ve virtuálním prostředí - v robotickém simulátoru. Mezi deseti nejlepšími robotickými týmy světa obsadil druhé místo, za což mu přísluší odměna 500 000 dolarů. Výsledky agentura DARPA vyhlásila v pátek 24. září při slavnostním ceremoniálu v Kentucky ve Spojených státech

Soutěž softwarových řešení probíhala v osmi podzemních virtuálních světech,
které reprezentují různá prostředí. V nich se s veškerou dynamikou a kinematikou pohybují trojdimenzionální modely robotů, kteří v simulovaném prostředí ve vzájemné spolupráci plní stejné úkoly záchranářů jako jejich reálné předobrazy.

„Soustředili jsme se především na hlavní soutěž s reálně existujícími roboty, proto je pro nás druhé místo ve virtuálním závodu příjemné překvapení. Výsledek totiž ukazuje možnosti technického řešení, do kterého jsme investovali zejména díky subvenci agentury DARPA. To, že naše řešení funguje takto dobře ve virtuálu, nám dává slibnou perspektivu i pro práci s reálným systémem,“ říká prof. Tomáš Svoboda, vedoucí týmu více než třiceti vědců a studentů z katedry kybernetiky a katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Zdroj: Domácí
Další zprávy