Kočka na křídle letadla dobývá internet. Má miliony fanoušků

Magazín ČTK Magazín, ČTK
24. 6. 2015 10:07
Běžný výcvikový let narušil černý pasažér, kvůli kterému se musel stroj i s posádkou vrátit na zem. Video s kočkou zavěšenou na letadle vidělo přes 11 milionů lidí.
Odstraňte kočku ještě před letem, radí instruktor | Video: YouTube

Kourou - Dost velké překvapení zažil pilot ultralehkého letadla, který se vydal na vyhlídkový let z Kourou ve Francouzské Guyaně. Když krátce po startu zvedl oči, zjistil, že se na něj z křídla dívá poněkud zmatená a dost vystrašená černobílá kočka, která na letišti funguje jako neoficiální maskot, napsal zpravodajský server The Times.

"Ze začátku šlo o standardní let. Doteď jsem ale nepochopil, jestli jsem kontrolu letu provedl dostatečně nebo zda tento netradiční černý pasažér unikl mojí pozornosti," komentoval pilot Romain Jantot svoje video.

Pilot nicméně zachoval ledový klid, letoun v co nejkratším možném oblouku obrátil a přistál s ním zpátky. Když chtěl kočku z křídla sundat, seskočila sama a odběhla.

Celý zážitek s černobílým černým pasažérem na křídle letadla zaznamenala kamera na přední straně ultralightu a Jantot záznam zveřejnil na YouTube. Video s příhodným názvem Před letem odstraňte kočku už zaznamenalo 11 milionů zhlédnutí.

 

Právě se děje

Další zprávy