reklama
 
 

Japonský zlatník vytvořil poklad: Zlatou masku Darth Vadera

AKTUALIZOVÁNO 23. 4. 2015
Ginzo Tanaka vyrobil zlatou masku Darth Vadera | Video: YouTube
Vyhlášený japonský zlatník vytvořil na počest dalšího filmu ze série Star Wars zlatou masku Darth Vadera.

Tokio - Temná strana síly ještě nikdy nebyla tak zářivá - díky japonskému zlatníkovi Ginzovi Tanakovi, který vyrobil zlatou masku těžce dýchajícího, maskovaného zloducha, kolem nějž se točí děj filmové ságy Hvězdných válek.

Jak napsal zpravodajský server Skynews, Tanaka zlatého Darth Vadera představil na počest dalšího filmu z této série - Star Wars: Síla se probouzí, který se má objevit v kinech letos v prosinci.

Samotná maska na prodej není, ale zlatník bude prodávat alespoň památeční zlaté mince s Darth Vaderem za ceny od zhruba 700 dolarů (téměř 18 tisíc korun). Souprava 11 minci různých designů a velikostí pak přijde asi na 10 800 dolarů.

Mince půjdou do prodeje 4. května, tento den je známý jako Mezinárodní den Star Wars díky své fonetické podobnosti se snad nejznámější větou z Hvězdných válek, která v angličtině zní: "May the Force be with you" (Ať tě provází síla).

Upoutávky na filmové trháky jsou prostě reklama, lhaní se od nich předpokládá, říká Petr Cifka ze serveru Moviezone. V Hollywoodu jdou do propagace miliony, v Česku to ale podle něj ani není potřeba. | Video: Martin Veselovský |  15:00

autor: ČTK | 23. 4. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama