Japonský zlatník vytvořil poklad: Zlatou masku Darth Vadera

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 4. 2015 21:45
Vyhlášený japonský zlatník vytvořil na počest dalšího filmu ze série Star Wars zlatou masku Darth Vadera.
Ginzo Tanaka vyrobil zlatou masku Darth Vadera | Video: YouTube

Tokio - Temná strana síly ještě nikdy nebyla tak zářivá - díky japonskému zlatníkovi Ginzovi Tanakovi, který vyrobil zlatou masku těžce dýchajícího, maskovaného zloducha, kolem nějž se točí děj filmové ságy Hvězdných válek.

Jak napsal zpravodajský server Skynews, Tanaka zlatého Darth Vadera představil na počest dalšího filmu z této série - Star Wars: Síla se probouzí, který se má objevit v kinech letos v prosinci.

Samotná maska na prodej není, ale zlatník bude prodávat alespoň památeční zlaté mince s Darth Vaderem za ceny od zhruba 700 dolarů (téměř 18 tisíc korun). Souprava 11 minci různých designů a velikostí pak přijde asi na 10 800 dolarů.

Mince půjdou do prodeje 4. května, tento den je známý jako Mezinárodní den Star Wars díky své fonetické podobnosti se snad nejznámější větou z Hvězdných válek, která v angličtině zní: "May the Force be with you" (Ať tě provází síla).

Upoutávky na filmové trháky jsou prostě reklama, lhaní se od nich předpokládá, říká Petr Cifka ze serveru Moviezone. V Hollywoodu jdou do propagace miliony, v Česku to ale podle něj ani není potřeba. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy