Japonské aerolinky označují sedadla dětí. Chtějí dát cestujícím šanci na klidný let

ČTK ČTK
27. 9. 2019 13:35
Zákazníci japonské letecké společnosti Japan Airlines mohou při výběru místa na plánu sedadel vidět, kde má rezervaci malé dítě, tedy potenciální hlasitý narušitel poklidného letu. Poznají to podle dětské ikony.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

"Cestující s dětmi ve věku osm dní až dvou let, kteří si svá místa zvolí na webu Japan Airlines, uvidí na sedadlech, která si vyberou při rezervaci, dětskou ikonu," uvedly aerolinky na své internetové stránce. Ostatním pasažerům to tak snadno umožní zjistit, jestli je v jejich blízkosti dítě.

Krok Japan Airlines rozdělil uživatele na sociálních sítích. Někteří nápad přivítali. "To by bylo úžasné, zvlášť na dlouhých letech!" napsal jeden z nich.

Další, převážně rodiče malých dětí, nabádali ostatní k trpělivosti. "Jsou to malé děti, také jsme jimi byli. Musíme se naučit toleranci, jinak brzy zavedeme mapu sedadel, kde sedí lidé dýchající ústy, slintající, trpící plynatostí, opilí a podobně," vyjádřil svůj nesouhlas přispěvatel diskuze.

Aerolinky ale varovaly, že ikona dítěte se nezobrazuje při rezervaci přes zprostředkovatele a neobjeví se také v případě, že na poslední chvíli letí jiný stroj.

Muž přišel na letiště s pávem na rameni. Aerolinky odmítly domácího mazlíčka odbavit

Žena přišla na letiště s pávem na rameni. Aerolinky domácího mazlíčka odmítly odbavit | Video: Associated Press
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Útočník Klapka se blýskl v AHL premiérovým hattrickem

Český hokejový útočník Adam Klapka zazářil v pátečním utkání nižší zámořské soutěže AHL premiérovým hattrickem a pomohl k domácí výhře celku Calgary Wranglers nad Hendersonem 5:1. Dvaadvacetiletý odchovanec pražské Slavie, který se vydal loni do Severní Ameriky z extraligového Liberce, byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Klapka loni v polovině května podepsal jako nedraftovaný volný hráč v NHL dvouletou nováčkovskou smlouvu s Calgary Flames. V přípravě za ně odehrál dva zápasy a nebodoval. Potom se přesunul na farmu do AHL. V 54 zápasech si připsal 12 branek a 11 asistencí. Šest gólů dal v posledních šesti duelech. Na premiéru v NHL čeká.

Zdroj: ČTK
Další zprávy