Japonky šílí z gorilího samce. Šabani je hvězdou Twitteru

ČTK ČTK
30. 6. 2015 10:02
Výběh gorilího samce obklopují stovky fanynek, které se se samcem fotí a snímky pak vystavují na Twitter.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Tokio – Kdo by odolal té ostře řezané tváři, výrazné bradě a pevnému, chlupatému zadku? Rozhodně ne Japonky... a proto si "překvapivě pohledný" gorilí samec Šabani získává čím dál tím víc obdivovatelek mezi ženskými návštěvnicemi zoologické zahrady Higašijama ve městě Nagoja, napsal zpravodajský server CNN.

Fanynkovská základna Šabaniho se začala rozrůstat poté, co se portrétní snímky osmnáctiletého gorilího samce začaly šířit po Twitteru, kde se staly značnou senzací.

Oficiální činitelé zoologické a botanické zahrady v Nagoji CNN potvrdili, že se na pěkného primáta chodí dívat mnoho mladých žen. Jeho výběh neustále obklopuje zhruba stovka obdivovatelek, které pokřikují: "Podívej se na mě, Šabani!" a "Tady jsem, Šabani!", kdykoli opičák vyjde ze svých vnitřních prostor.

A na Twitteru přibývají jeho fotografie od portrétů s uhrančivým pohledem až po různé pózy, které dávají vyniknout jeho svalnatému, vypracovanému tělu. A komentáře pod nimi nejčastěji poznamenávají, že je "až moc hezký".

Všechny fanynky ale mají smůlu. Šabani je zadaný - a hned dvakrát, protože má dvě manželky Ai a Nene, a je prý oddaným otcem svých dětí Kijomašiho a Annie.
"Šabaniho sláva je pro nás naprosto nečekaná," tvrdí mluvčí zoo Takajuši Išikawa. Ale jako správná superstar, Šabani se nenechává obdivem vyvést z míry. "Zdá se, že si všiml své popularity, ale tváří se, jakoby nic," dodal Išikawa.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy