Japonec prodává krabičku s počasím. Vynález napojený na internet simuluje déšť i bouřku

jaz
16. 10. 2015 8:48
Mladý Japonec vynalezl netradiční ukazatel počasí, který zároveň slouží jako relaxační zařízení. Jedná se o průhlednou krabičku napojenou na internet, která sbírá data o předpovědi počasí a podle toho dává svým majitelům vědět, jestli venku prší, je bouřka, nebo svítí slunce. Takto lze "sledovat" jakékoli místo na planetě, takže třeba v deštivém Londýně mohou lidé pozorovat aktuální počasí třeba ze Srí Lanky. Vynález bude k dostání za necelé tři tisíce korun.
Foto: indiegogo.com

Tokio – Japonec Ken Kawamoto sestrojil v roce 2013 prototyp přístroje, který pojmenoval Tempescope. Jde o krabičku připojenou k internetu, která monitoruje počasí ve světě – ve své průhledné části rozsvítí diody, spustí déšť, mlhu, nebo dokonce bouřku s blesky.

Prodávat se bude v Asii, Evropě i Americe za necelé tři tisíce korun.

Japonský vynálezce plánuje uvést přístroj na trh co nejdříve. Teď žádá o finanční podporu, aby mohl Tempescope vyrábět. "Udělali jsme všechno, abychom nastavili co nejnižší ceny. Neusilujeme o zisk nebo pokrytí nákladů na pracovní sílu. Potřebujeme zkrátka co nejdříve vyrábět," píše Kawamoto na crowdfundingovém portálu Indiegogo.

Mladý Japonec tam žádá o 398 tisíc dolarů (cca 9,5 milionu korun). Za dva týdny přitom vybral přes pět milionů korun. Teď přemýšlí, jak svůj vynález dále inovovat a přidat například funkci sněžení. 

Video: jaz
 

Právě se děje

Další zprávy