reklama
 
 

Jako Forrest Gump. Amerikou putuje tajemná žena v černém

5. 8. 2014 10:30
Spojenými státy prochází k údivu místních obyvatel tajemná žena, která si nevědomky získala tisíce fanoušků na sociálních sítích.

Richmond (Virginie) – Už řadu týdnů putuje po jihovýchodě Spojených států postarší žena, která je oděná v černých dlouhých šatech a černém závoji. S holí v ruce dokázala projít už několik států, jako je Tennessee, Kentucky nebo Ohio. Tamní média se o ní marně snaží vypátrat další podrobnosti.

Údajně se jedná o šestapadesátiletou matku dvou dětí Elizabeth Poles původně z Georgie, která má také být dokonce válečnou veteránkou. Podle dostupných informací se také psychicky léčila po smrti svého manžela i otce. Nedávno se vydala na pochod s nejasným cílem.

Policie, která musí ženě na cestách často asistovat, nechce prozradit žádné podrobnosti. Navíc žádá, aby občané respektovali její právo na soukromí, a pokud na ni narazí, nechali ji v klidu projít. Naposledy jí policie přispěchala na pomoc, když ji ve Winchesteru ve Virginii obklopil dav asi 50 lidí.

Žena v černém budí pozdvižení kdekoliv, kam přijde. Lidé ji fotí z projíždějících aut, zastavují ji, nebo jí nabízejí jídlo a pití.

Na Facebooku dokonce vznikla stránka s názvem Where is the Mysterious Woman in Black? (Kde je záhadná žena v černém, pozn. red.), která má v současné době skoro 80 tisíc fanoušků. "Už jste viděli tajemnou ženu v černém ve vaší oblasti? Dejte nám vědět, kam má namířeno a jaké je její poslání," stojí na stránce, která mapuje ženinu cestu a vyzývá, aby jí kolemjdoucí pomohli. Na Twitteru zase pod heslem #WomanInBlack přibývají fotografie od lidí, kterým se tajemnou cestovatelku podařilo zahlédnout.

Podle všeho se jí do dnešního dne podařilo ujít na 1400 kilometrů z Ranger v Georgii do Winchesteru ve Virginii, kde se také podle posledních zpráv hodlá usadit.

autor: jaz | 5. 8. 2014 10:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama