Jako Forrest Gump. Amerikou putuje tajemná žena v černém

jaz
5. 8. 2014 10:30
Spojenými státy prochází k údivu místních obyvatel tajemná žena, která si nevědomky získala tisíce fanoušků na sociálních sítích.
Foto: Facebook / Where is the Mysterious Woman in Black?

Richmond (Virginie) – Už řadu týdnů putuje po jihovýchodě Spojených států postarší žena, která je oděná v černých dlouhých šatech a černém závoji. S holí v ruce dokázala projít už několik států, jako je Tennessee, Kentucky nebo Ohio. Tamní média se o ní marně snaží vypátrat další podrobnosti.

Údajně se jedná o šestapadesátiletou matku dvou dětí Elizabeth Poles původně z Georgie, která má také být dokonce válečnou veteránkou. Podle dostupných informací se také psychicky léčila po smrti svého manžela i otce. Nedávno se vydala na pochod s nejasným cílem.

Pochod tajemné ženy sleduje celá Amerika.
Pochod tajemné ženy sleduje celá Amerika. | Foto: Facebook / Where is the Mysterious Woman in Black?

Policie, která musí ženě na cestách často asistovat, nechce prozradit žádné podrobnosti. Navíc žádá, aby občané respektovali její právo na soukromí, a pokud na ni narazí, nechali ji v klidu projít. Naposledy jí policie přispěchala na pomoc, když ji ve Winchesteru ve Virginii obklopil dav asi 50 lidí.

Žena v černém budí pozdvižení kdekoliv, kam přijde. Lidé ji fotí z projíždějících aut, zastavují ji, nebo jí nabízejí jídlo a pití.

Na Facebooku dokonce vznikla stránka s názvem Where is the Mysterious Woman in Black? (Kde je záhadná žena v černém, pozn. red.), která má v současné době skoro 80 tisíc fanoušků. "Už jste viděli tajemnou ženu v černém ve vaší oblasti? Dejte nám vědět, kam má namířeno a jaké je její poslání," stojí na stránce, která mapuje ženinu cestu a vyzývá, aby jí kolemjdoucí pomohli. Na Twitteru zase pod heslem #WomanInBlack přibývají fotografie od lidí, kterým se tajemnou cestovatelku podařilo zahlédnout.

Podle všeho se jí do dnešního dne podařilo ujít na 1400 kilometrů z Ranger v Georgii do Winchesteru ve Virginii, kde se také podle posledních zpráv hodlá usadit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy