Jako Forrest Gump. Amerikou putuje tajemná žena v černém

jaz
5. 8. 2014 10:30
Spojenými státy prochází k údivu místních obyvatel tajemná žena, která si nevědomky získala tisíce fanoušků na sociálních sítích.
Foto: Facebook / Where is the Mysterious Woman in Black?

Richmond (Virginie) – Už řadu týdnů putuje po jihovýchodě Spojených států postarší žena, která je oděná v černých dlouhých šatech a černém závoji. S holí v ruce dokázala projít už několik států, jako je Tennessee, Kentucky nebo Ohio. Tamní média se o ní marně snaží vypátrat další podrobnosti.

Údajně se jedná o šestapadesátiletou matku dvou dětí Elizabeth Poles původně z Georgie, která má také být dokonce válečnou veteránkou. Podle dostupných informací se také psychicky léčila po smrti svého manžela i otce. Nedávno se vydala na pochod s nejasným cílem.

Pochod tajemné ženy sleduje celá Amerika.
Pochod tajemné ženy sleduje celá Amerika. | Foto: Facebook / Where is the Mysterious Woman in Black?

Policie, která musí ženě na cestách často asistovat, nechce prozradit žádné podrobnosti. Navíc žádá, aby občané respektovali její právo na soukromí, a pokud na ni narazí, nechali ji v klidu projít. Naposledy jí policie přispěchala na pomoc, když ji ve Winchesteru ve Virginii obklopil dav asi 50 lidí.

Žena v černém budí pozdvižení kdekoliv, kam přijde. Lidé ji fotí z projíždějících aut, zastavují ji, nebo jí nabízejí jídlo a pití.

Na Facebooku dokonce vznikla stránka s názvem Where is the Mysterious Woman in Black? (Kde je záhadná žena v černém, pozn. red.), která má v současné době skoro 80 tisíc fanoušků. "Už jste viděli tajemnou ženu v černém ve vaší oblasti? Dejte nám vědět, kam má namířeno a jaké je její poslání," stojí na stránce, která mapuje ženinu cestu a vyzývá, aby jí kolemjdoucí pomohli. Na Twitteru zase pod heslem #WomanInBlack přibývají fotografie od lidí, kterým se tajemnou cestovatelku podařilo zahlédnout.

Podle všeho se jí do dnešního dne podařilo ujít na 1400 kilometrů z Ranger v Georgii do Winchesteru ve Virginii, kde se také podle posledních zpráv hodlá usadit.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 39 minutami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy