Jak jsme to dělali bez vesmíru? Trump perlil, Buzz Aldrin trpěl. Pak si z prezidenta vystřelil

Magazín ČTK Magazín, ČTK
4. 7. 2017 16:57
Celý rejstřík výrazů od pobavení po zděšení se vystřídal na tváři slavného amerického astronauta Edwina "Buzze" Aldrina, když naslouchal po boku Donalda Trumpa jeho projevu o významu dobývání vesmíru. Záběry reakcí druhého muže na Měsíci na proslov amerického prezidenta nyní baví internet.
Foto: Reuters

Astronaut, který se zúčastnil proslulého letu Apolla 11 v roce 1969, nedokázal skrýt svůj údiv, když Trump u příležitosti obnovení národní rady pro vesmír hovořil například o tom, že USA budou ve vesmíru "opět vést jako nikdy předtím".

"Jsme národ pionýrů a příští americkou hranicí je vesmír. Nikdy jsme to nedokončili, začali jsme, ale nedokončili, ale teď začínáme zase," dodal Trump. Aniž tušil, jakými výrazy sedmaosmdesátiletý Aldrin jeho řeč doprovází, představil ho jako amerického hrdinu.

Šéf Bílého domu pak začal v souvislosti s kosmem hovořit o bezpečnosti a dostal se až k takzvanému Islámskému státu. Aldrin povytáhl obočí a tvářil se pobaveně. S nevěřícným výrazem se pak otočil směrem k Trumpovi, když hlava USA mluvila o tom, že "Amerika bude mít vysoké cíle, neměla tak vysoké cíle dlouhou dobu, ale jako země má opět vysoké cíle". Mluvil také o tom, že "dobývání vesmíru je důležité pro bezpečnost amerického lidu".

Video se rychle šířilo na sociálních sítích a vzbudilo množství peprných komentářů. Jeden uživatel Twitteru napsal, že Aldrin vypadal podobně bezradně jako my, když jsme poslouchali Trumpů vesmírný projev."

Jiný tweet říká, že Aldrin reprezentuje tvář všech racionálních Američanů, kteří Trumpův projev poslouchali.

Další populární video je ze samotného podpisu dokumentu, při němž Trump "filozofuje" o vesmíru: "Víme, co to je - vesmír. To je vše, co musíme říct - vesmír." Pak se obrátí už na tak dost vyjeveného Aldrina a optá se ho, zda je tam hodně místa.

Aldrin mu odpoví hláškou Buzze Rakeťáka z filmu Toy Stories: "To infinity, and beyond, tedy "Donekonečna a ještě dál".

Všichni se smějí kromě prezidenta, jenž místo toho vážně odpoví: "Je tam nekonečno. Mohlo by tam být nekonečno. Ale nevíme to jistě. Ale mohlo by být."

V reakci na "hlášku" "To infinity and beyond" další uživatel Twitteru reagoval parafrází "To stupidity and beyond", tedy "K hlouposti a ještě dále".

Velký ohlas vzbudila i další Trumpova perla, v níž říká, že se jednou v budoucnosti ohlédneme zpět a řekneme si: "Jak jsme to dělali bez vesmíru?"

Sám slavný astronaut a druhý muž na Měsíci  se na svém twitterovém účtu k celé události nevracel  a najdeme zde pouze jeho konstatování, že vítá zvýšený zájem o vesmír, který Američané potřebují, aby se dostali na Měsíc a na Mars.

 

Právě se děje

Další zprávy