reklama
 
 

Lidé spali v Helsinkách kvůli tropům v obchodě mezi regály, o akci byl obrovský zájem

11. 8. 2018 14:00
Vedení helsinského supermarketu se rozhodlo vyslyšet prosby horkem zmučených obyvatel finského hlavního města a nabídlo stovce šťastlivců přespání mezi regály.

Ve Finsku se průměrné letní teploty drží okolo dvaceti stupňů Celsia, takže většina domácností nemá klimatizaci. Evropská vlna veder však zasáhla i tuto skandinávskou zemi a v Helsinkách teploměry naměřily až 30 stupňů.

Vedoucí K-Supermarketu Marika Lindforsová se proto minulý víkend rozhodla nabídnout klimatizovaný útulek pro stovku lidí z helsinské čtvrti Pohjois-Haaga. O akci informovala britská BBC.

Záběry lidí spících na karimatkách mezi regály s jídlem obletěly internet a sociální sítě, kde zaznamenaly velký úspěch. Účastníci dobrodružné noci v supermarketu si dokonce do deváté večer mohli koupit svačinu a pivo.

When heat-weary customers of K-Supermarket Pohjois-Haaga in Helsinki jokingly suggested they would love to spend a night in the coolness of the store, retailer Marika Lindfors took action. #finland

Zveřejnil(a) K-ryhmä dne 07. August 2018

Lidé přirovnali noc v supermarketu k zážitkům z kempování. Přestože si vedoucí Marika Lindforsová akci pochvalovala, našla se i spousta nespokojených zájemců, kteří se do šťastné stovky ubytovaných nedostali.

Nejlepší nápady mají zákazníci

Podle vedoucí helsinského obchodu byly zajištěny veškeré hygienické a bezpečnostní standardy a přespání schválila Komise pro kontrolu jídla. Lindforsová dodala, že nejlepší nápady zkrátka přicházejí od zákazníků. Na myšlenku ji totiž přivedla jedna z nakupujících, která si při návštěvě obchodu posteskla, že by chtěla kvůli vedrům v obchodě přespat.

Zpráva obletěla celou Evropu a na sociální síti Reddit se jedna česká uživatelka nechala slyšet, že kdyby nějaký český supermarket organizoval podobnou akci, hned by se přihlásila.

Přespávání v obchodech ale podle BBC není nic nového. Strávit noc v některém stylovém pokojíčku švédského nábytkového řetězce Ikea napadne každý rok desítky lidí.

Před dvěma lety tak Ikea vydala prohlášení, že nelegální přespávání v obchodech musí přestat. Lidé se pravidelně schovávali po zavírací době v obchodních domech ve Velké Británii, Belgii, Nizozemsku i Polsku.

autor: Magazín | 11. 8. 2018 14:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama