Hirošima chce zakázat pokémony. Hráči s mobily narušují pietu památníku obětem války

pej
28. 7. 2016 12:55
Vedení města Hirošima žádá o vyjmutí památníku obětem druhé světové války z herní aplikace Pokémon Go. Lidé s mobilními telefony v rukách podle nich narušují pietu místa. Na oficiální vyjádření společnosti Niantic teprve čekají.
Hirošima
Hirošima | Foto: Profimedia.cz

Zástupci japonského města Hirošima žádají společnost Niantic, aby zablokovala mobilní hru Pokémon Go v prostorách památníku obětem druhé světové války (Hiroshima Peace Park).

Hráči na pietních místech podle nich narušují posvátnost místa, které připomíná 140 tisíc obětí jaderného útoku během druhé světové války. Od doby, kdy byla hra v Japonsku spuštěna, se podle správců dosud klidný park zaplňuje desítkami hráčů, kteří zde hledají "pokéstopy" a místa, kde mohou s pokémony bojovat.

Podle serveru BBC zaslalo vedení města autorům aplikace oficiální e-mail s žádostí o zablokování hry v místech piety do 6. srpna, kdy se zde uskuteční uctění památky obětí bombardování. Ze stejného důvodu měli o vyjmutí ze hry požádat i zástupci města Nagasaki

Před časem se proti "lovení" pokémonů ostře vymezilo i vedení amerického památníku holocaustu. Vyzvalo návštěvníky, aby se na místech, která připomínají tragický osud milionů mrtvých, nechovali nevhodně.

Před chytáním pokémonů ale varují úřady po celém světě a nabádají občany k opatrnosti zejména během řízení motorových vozidel nebo v blízkosti železnice. 

Pokémoni jsou třetí nejprodávanější herní série, ta značka má obrovskou sílu. Lidi baví taky faktor chytání a sběratelský prvek, říká Trojanová. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy