Hadi v Austrálii prolomili strop domu. Majitel je našel v ložnici a v obýváku

ČTK ČTK
2. 9. 2020 7:32
David Tait z australského Queenslandu se počátkem týdne po návratu domů dočkal nepříjemného překvapení. V ložnici a obýváku totiž našel dva velké hady, kteří mu vpadli dovnitř prolomeným stropem. Samci krajty kobercové dohromady vážili 22 kilogramů. O incidentu informoval zpravodajský web BBC.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Jednoho hada našel majitel domu David Tait v ložnici, druhý se mu plazil v obýváku. Chytač hadů Steven Brown obě krajty kobercové označil za mimořádně velké a odhadl, že soupeřily o samičku. Ta se však zatím nenašla. Oba samci měřili bezmála tři metry.

Tait uvedl, že předtím viděl, jak se hadi vystavují slunci na jeho střeše. "Když jsem se vrátil (…), byl na kuchyňském stole velký kus stropu," řekl místnímu deníku The Courier-Mail.

Po několikaminutovém prozkoumávání objevil krajty uvnitř domu a zavolal experta na odchyt. "Rozhodně jsem na ně nechtěl sahat," prohlásil a doplnil, že nepříjemná situace se vyřešila "docela rychle".

"Tato dvojice byla výjimečně velká," prohlásil Brown ze společnosti specializující se na odchyt a přemisťování hadů v Brisbane. "Nastává začátek hadí sezony, začíná období páření a hadi budou aktivnější s nárůstem teplot v přicházejícím létě," řekl britskému zpravodajskému webu BBC.

Pokud lidé narazí na hada, měli by podle Browna klidně stát a umožnit mu se odplazit, jelikož by člověka nevnímal jako hrozbu. "Všichni hadi chtějí uniknout jakékoliv hrozbě nebo nebezpečí," vysvětlil.

 

Právě se děje

Další zprávy