Hadi v Austrálii prolomili strop domu. Majitel je našel v ložnici a v obýváku

ČTK ČTK
2. 9. 2020 7:32
David Tait z australského Queenslandu se počátkem týdne po návratu domů dočkal nepříjemného překvapení. V ložnici a obýváku totiž našel dva velké hady, kteří mu vpadli dovnitř prolomeným stropem. Samci krajty kobercové dohromady vážili 22 kilogramů. O incidentu informoval zpravodajský web BBC.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Jednoho hada našel majitel domu David Tait v ložnici, druhý se mu plazil v obýváku. Chytač hadů Steven Brown obě krajty kobercové označil za mimořádně velké a odhadl, že soupeřily o samičku. Ta se však zatím nenašla. Oba samci měřili bezmála tři metry.

Tait uvedl, že předtím viděl, jak se hadi vystavují slunci na jeho střeše. "Když jsem se vrátil (…), byl na kuchyňském stole velký kus stropu," řekl místnímu deníku The Courier-Mail.

Po několikaminutovém prozkoumávání objevil krajty uvnitř domu a zavolal experta na odchyt. "Rozhodně jsem na ně nechtěl sahat," prohlásil a doplnil, že nepříjemná situace se vyřešila "docela rychle".

"Tato dvojice byla výjimečně velká," prohlásil Brown ze společnosti specializující se na odchyt a přemisťování hadů v Brisbane. "Nastává začátek hadí sezony, začíná období páření a hadi budou aktivnější s nárůstem teplot v přicházejícím létě," řekl britskému zpravodajskému webu BBC.

Pokud lidé narazí na hada, měli by podle Browna klidně stát a umožnit mu se odplazit, jelikož by člověka nevnímal jako hrozbu. "Všichni hadi chtějí uniknout jakékoliv hrozbě nebo nebezpečí," vysvětlil.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy