Pařížský "Spiderman" vylezl na mrakodrap v rámci charity. Vzápětí byl zatčen

Reuters Magazín Reuters, Magazín
26. 3. 2019 17:04
Horolezec Alain Robert (56), který je celosvětově známý pro své lezecké kousky, dal o sobě znovu vědět. V pondělí vylezl na pařížský mrakodrap v byznysové čtvrti La Défense o výšce 185 metrů. Robert se nechal slyšet, že svým výkonem chtěl pomoci vybrat peníze na opravu slavné pařížské katedrály Notre-Dame. Jeho sponzoři vypsali šek na částku pět tisíc eur, v přepočtu zhruba 130 tisíc korun, jež poputuje na konto oprav. Francouz byl krátce po svém výkonu zatčen. Alain Robert již vylezl na stovku budov po celém světě, včetně dubajské Burdž Chalífa, budovy Slovenského rozhlasu v Bratislavě nebo na kalifornský Golden Gate Bridge. Za sebou má i několik pádů a zranění.
Alain Robert v akci. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy