Francie má pohár, Putin deštník. Ruský prezident nechal zmoknout chorvatskou prezidentku

Magazín Magazín
16. 7. 2018 11:11
Finále mistrovství světa ve fotbale přineslo šest gólů, vniknutí aktivistů na trávník a nakonec francouzskou radost z vítězství. Přestože si televizní moderátoři organizaci šampionátu pochvalovali, při předávání medailí a trofeje se Putin ukázal jako špatný hostitel. Zatímco sám stál v hustém dešti pod deštníkem, prezidentka Chorvatska Kolinda Grabarová Kitarovićová, francouzský prezident Emmanuel Macron i prezident FIFA Gianni Infantino promokli na kost. A lidé na sociálních sítích za to na ruském prezidentovi nenechali niť suchou. Podívejte se, jak reagovali na Putinovu pohostinnost.

Francie má pohár, Putin deštník

"Francie dostala pohár. Kane dostal botu. Modrić míč. Putin dostal deštník," shrnul fotbalový šampionát Američan s přezdívkou Papa Ranjeet. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy