reklama
 
 

Dva Číňané poslali své závodní holuby rychlovlakem. "Superrychlí" ptáci byli odhaleni

31. 8. 2018 7:12
Holubí závody jsou v Číně velmi populární, v oblibě je mají především starší lidé. Když vane příznivý vítr, mohou holubi letět až rychlostí 100 kilometrů v hodině.

Peking - Snaha vyhrát za každou cenu se nevyplatila dvěma Číňanům, kteří své závodní holuby vyslali do závodu v krabicích vysokorychlostním vlakem, aby do cíle soutěže dorazili jako první. Rozhodčí se ale nenechali obalamutit a podvod skončil až u soudu, který dvojici udělil tučnou pokutu a podmíněný trest tři a půl roku vězení. Píše o tom agentura AFP s odvoláním na čínský tisk.

Holubi podvodníků v loňském závodu na 750 kilometrů obsadili první čtyři místa, za což jejich majitelé inkasovali více než milion jüanů (3,3 milionu korun). Neuvěřitelný čas ptáků byl ale rozhodčím podezřelý a na trik přišli.

Majitelé holubů se sice odměny za umístění vzdali, ale přesto se jejich případem zabývala justice. Kromě podmíněného trestu vězení soud jednomu z podvodníků vyměřil pokutu 30.000 jüanů (97.000 korun) a druhém 20.000 jüanů (65.000 korun).

autor: ČTK | 31. 8. 2018 7:12

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama