Důchodce dostal pokutu, protože jeho kohout každé ráno kokrhá a budí sousedy

11. 8. 2020 9:59
Italský důchodce dostal pokutu za to, že jeho kohout neustále probouzel v brzkých ranních hodinách sousedy. Muž musí zaplatit částku přesahující čtyři tisíce korun. Důchodci se postup úřadů nelíbí a hodlá si na ně stěžovat.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock

Kohout Carlino žil na zahradě třiaosmdesátiletého Itala Angela Bolettiho 10 let, zedník v důchodu ho pak věnoval kamarádovi, protože si sousedé na zvíře stěžovali.

Boletti se s kohoutem nedávno shledal, když ho tři týdny hlídal, protože jeho kamarád odjel na dovolenou. Carlino ale každé ráno ve 4:30 kokrhal a na radnici se tak hromadily stížnosti sousedů, píše deník The Guardian.

Policie nakonec uložila seniorovi pokutu ve výši 166 eur (v přepočtu asi 4300 korun). Boletti prý porušil vyhlášku, podle které musejí být domácí zvířata držena alespoň 10 metrů od sousedních domů.

"Nemám slov," řekl Ital místním novinám. "Mohli mi to říct, že porušuju nějakou vyhlášku o vzdálenosti. Ale nenechám to být, budu to řešit s hejtmanem, policií… Sám jsem si tu stěžoval třeba na to, že tu lidé parkují na zákazech, a nikdo nic neřešil," vysvětlil muž.

Starostka města uvedla, že úřady musely muži uložit pokutu, protože si na něj stěžovalo opravdu hodně lidí. "Není v pořádku, aby polovina sousedství byla vzhůru kvůli kohoutovi od půl páté ráno," dodala.

 

Právě se děje

před 13 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 18 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy