reklama
 
 

Donald Trump je větší zlo než Voldemort. Autorka Harryho Pottera kritizuje protimuslimský projev

9. 12. 2015 13:45
Protimuslimský proslov Donalda Trumpa kritizují nejenom američtí politici. Autorka ságy o Harrym Potterovi označila na Twitteru republikánského kandidáta za ještě větší zlo, než byl lord Voldemort. Její názor sdílejí tisíce Potterových fanoušků. „Podle mě je Trump Voldemort a v případě, že média přestanou vyslovovat jeho jméno, přijde Harry Potter a zničí ho. Amerika pak na tom opět bude dobře,“ tweetovala jedna fanynka z Pensylvánie.

New York - Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump vyzval ve svém nedávném projevu k naprostému uzavření Spojených států před muslimy, kteří chtějí do země přicestovat.

Trump za své vyjádření sklidil kritiku nejenom napříč politickým spektrem, podle Bílého domu je dokonce v rozporu s americkými hodnotami. Ostrými slovy nešetřila ani britská spisovatelka a autorka slavného Harryho Pottera, J. K. Rowlingová, informovala CNN.

Trumpa na Twitteru přirovnala k fiktivní postavě svého románu lordu Voldemortovi. „Je to strašné. Voldemort nebyl zdaleka tak zlý,“ odkazovala se na Trumpův projev.

Její názor, že Donald Trump je horší než temný čaroděj, sdílejí na Twitteru desítky tisíc fanoušků Harryho Pottera po celém světě.

„Podle mě je Trump Voldemort a v případě, že média přestanou vyslovovat jeho jméno, přijde Harry Potter a zničí ho. Amerika pak na tom opět bude dobře,“ tweetovala Potterova fanynka z Pensylvánie.

Mediální magnát ale nesklidil kritiku jen na sociálních sítích. Celá řada amerických médií ho po jeho kontroverzním projevu přirovnávala k nacistickému diktátorovi Adolfu Hitlerovi. Jako "nového vůdce" ho označil na titulní stránce deník Philadelphia Daily News.

autor: pej | 9. 12. 2015 13:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama