Donald Trump je větší zlo než Voldemort. Autorka Harryho Pottera kritizuje protimuslimský projev

pej
9. 12. 2015 13:45
Protimuslimský proslov Donalda Trumpa kritizují nejenom američtí politici. Autorka ságy o Harrym Potterovi označila na Twitteru republikánského kandidáta za ještě větší zlo, než byl lord Voldemort. Její názor sdílejí tisíce Potterových fanoušků. „Podle mě je Trump Voldemort a v případě, že média přestanou vyslovovat jeho jméno, přijde Harry Potter a zničí ho. Amerika pak na tom opět bude dobře,“ tweetovala jedna fanynka z Pensylvánie.
Lord Voldemort
Lord Voldemort | Foto: Wikipedia

New York - Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump vyzval ve svém nedávném projevu k naprostému uzavření Spojených států před muslimy, kteří chtějí do země přicestovat.

Trump za své vyjádření sklidil kritiku nejenom napříč politickým spektrem, podle Bílého domu je dokonce v rozporu s americkými hodnotami. Ostrými slovy nešetřila ani britská spisovatelka a autorka slavného Harryho Pottera, J. K. Rowlingová, informovala CNN.

Trumpa na Twitteru přirovnala k fiktivní postavě svého románu lordu Voldemortovi. „Je to strašné. Voldemort nebyl zdaleka tak zlý,“ odkazovala se na Trumpův projev.

Její názor, že Donald Trump je horší než temný čaroděj, sdílejí na Twitteru desítky tisíc fanoušků Harryho Pottera po celém světě.

„Podle mě je Trump Voldemort a v případě, že média přestanou vyslovovat jeho jméno, přijde Harry Potter a zničí ho. Amerika pak na tom opět bude dobře,“ tweetovala Potterova fanynka z Pensylvánie.

Mediální magnát ale nesklidil kritiku jen na sociálních sítích. Celá řada amerických médií ho po jeho kontroverzním projevu přirovnávala k nacistickému diktátorovi Adolfu Hitlerovi. Jako "nového vůdce" ho označil na titulní stránce deník Philadelphia Daily News.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy