Dívka procitla těsně před svým pohřbem. Teď je v kómatu

ČTK ČTK
15. 7. 2014 15:00
Tříletá dívka trpěla silnou horečkou, byla hospitalizována. O den později ji lékaři prohlásili za mrtvou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Manila - Tříletá dívka, kterou filipínští lékaři prohlásili za mrtvou, se probrala těsně před vlastním pohřbem. Tělo děvčátka bylo přitom již uloženo v rakvi v kostele ve městě Aurora na jihu Filipín, informoval britský deník The Independent.

Místní policie uvedla, že dívka trpěla několik dní silnou horečkou, proto byla v pátek hospitalizována. V sobotu ráno lékaři potvrdili, že dětská pacientka nemá puls, a prohlásili ji za klinicky mrtvou.

Podívejte se na dojemný záznam z kostela, kde je dívka v náruči šťastných rodičů.
Podívejte se na dojemný záznam z kostela, kde je dívka v náruči šťastných rodičů. | Video: Youtube

Když sousedé dívce nahmatali puls a zjistili, že je stále naživu, byla převezena zpět do nemocnice. Jeden z přítomných událost zachytil i na video. Nyní je dívka prý zpět doma, kde je v péči nemocničních sester. Podle policie je zřejmě stále v kómatu.

The Independent v této souvislosti upozornil, že v posledních letech se podobných případů stalo více. Například v březnu se devětasedmdesátiletý Američan Walter Williams probudil těsně předtím, než se začalo s balzamováním jeho těla. Lékaři tehdy tvrdili, že mu nebije srdce, ale zaměstnanec pohřebního ústavu uvedl, že se Williamsovi zřejmě jen vypnul kardiostimulátor.

V roce 2012 se zamýšlený pohřeb jednoho egyptského číšníka změnil v bouřlivou oslavu, když lékař podepisující jeho úmrtní list zjistil, že Egypťan stále žije.

 

Právě se děje

Další zprávy