Dívka procitla těsně před svým pohřbem. Teď je v kómatu

ČTK ČTK
15. 7. 2014 15:00
Tříletá dívka trpěla silnou horečkou, byla hospitalizována. O den později ji lékaři prohlásili za mrtvou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Manila - Tříletá dívka, kterou filipínští lékaři prohlásili za mrtvou, se probrala těsně před vlastním pohřbem. Tělo děvčátka bylo přitom již uloženo v rakvi v kostele ve městě Aurora na jihu Filipín, informoval britský deník The Independent.

Místní policie uvedla, že dívka trpěla několik dní silnou horečkou, proto byla v pátek hospitalizována. V sobotu ráno lékaři potvrdili, že dětská pacientka nemá puls, a prohlásili ji za klinicky mrtvou.

Podívejte se na dojemný záznam z kostela, kde je dívka v náruči šťastných rodičů.
Podívejte se na dojemný záznam z kostela, kde je dívka v náruči šťastných rodičů. | Video: Youtube

Když sousedé dívce nahmatali puls a zjistili, že je stále naživu, byla převezena zpět do nemocnice. Jeden z přítomných událost zachytil i na video. Nyní je dívka prý zpět doma, kde je v péči nemocničních sester. Podle policie je zřejmě stále v kómatu.

The Independent v této souvislosti upozornil, že v posledních letech se podobných případů stalo více. Například v březnu se devětasedmdesátiletý Američan Walter Williams probudil těsně předtím, než se začalo s balzamováním jeho těla. Lékaři tehdy tvrdili, že mu nebije srdce, ale zaměstnanec pohřebního ústavu uvedl, že se Williamsovi zřejmě jen vypnul kardiostimulátor.

V roce 2012 se zamýšlený pohřeb jednoho egyptského číšníka změnil v bouřlivou oslavu, když lékař podepisující jeho úmrtní list zjistil, že Egypťan stále žije.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy