Demise na Twitteru: Překvapivý krok vymyslel Tonda Blaník, premiérem by měl být trenér Rada

Magazín Magazín
2. 5. 2017 17:30
Premiér Bohuslav Sobotka svým rozhodnutím podat demisi vlády zaskočil koaliční partnery i některé své spolustraníky z ČSSD. Koho ale rozhodně nezaskočil, je hlas lidu, jenž vše s nadhledem komentoval na sociálních sítích.
Foto: Aktuálně.cz

Na Twitteru se už rozjíždějí "katastrofické scénáře, koho prezident Zeman jmenuje novým premiérem, zda Velebu, Vyvadila či spíše Ovčáčka.

Jiní doporučují jmenovat prozatímním premiérem prozatímního trenéra fotbalové Sparty Petra Radu kvůli jeho zkušenostem s podobnou rolí.

Lidé rovněž přetřásají důvody demise. Ti s největší fantazií říkají, že se Sobotka chystá na závěr kariéry do Bruselu a potřeboval si dát pár měsíců volno, aby se naučil anglicky.

Nicméně je dost dobře možné, že za vším stojí Tonda Blaník a jeho zákulisní tahy.

Slovo demise Twitterem doslova pulsuje, někteří by však její význam nepřeceňovali.

A některé reakce jsou velice stručné a výmluvné.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Amazon bitcoin přijímat nebude. Cena kryptoměny po výstupu nad 40 000 dolarů klesla

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy