reklama
 
 

Darth Vader má přesvědčit Němce, aby na kole nosili helmu

19. 5. 2015
Foto: Bontonfilm
Nová kampaň německého ministerstva dopravy chce zvýšit bezpečnost jízdy na kole motivačními plakáty s Darth Vaderem z Hvězdných válek.

Berlín - Darth Vader má přesvědčit Němce, aby začali nosit cyklistické helmy. Jedna z hlavních postav filmové ságy Hvězdné války se stala tváří kampaně ministerstva dopravy, které chce zvýšit bezpečnost při jízdě na kole, která je v Německu velmi oblíbeným způsobem dopravy ve městech. Nošení cyklistické helmy není v zemi povinné ani pro osoby mladší 18 let.

"Sága pokračuje: Díky helmě. Platí to v každé galaxii. A také na kole," uvádějí plakáty, které ministerstvo nechává vyvěsit v německých velkoměstech. Slogan doprovází fotografie Darth Vadera, který má na sobě neodmyslitelnou černou helmu, jež mu ve filmové sérii pomáhala dýchat.

"Cyklistika je stále oblíbenější. A k bezpečné jízdě na kole patří helmy," uvedl ke kampani ministr dopravy Alexander Dobrindt. "V roce 2014 jezdilo s přilbami víc cyklistů než kdy dříve. Chceme tento trend ještě posílit. K tomu je třeba osvěta a Darth Vader v helmě by k tomu měl pomoct," doplnil.

Kampaň chce využít nového pozdvižení kolem Hvězdných válek. Letos v prosinci by totiž do kin měl přijít sedmý film série s názvem Star Wars: Síla se probouzí a očekává se mimořádný zájem fanoušků.

Německé zákony povinné užívání helmy při jízdě na kole nevyžadují. Na rozdíl od Česka tato povinnost není zavedena ani pro osoby mladší 18 let.

Podle údajů ministerstva dopravy jezdí s helmou celkem zhruba 17 procent Němců. Proti zavedení povinného nošení helmy protestuje i největší německé cyklistické sdružení ADFC. Obává se, že by taková povinnost odradila lidi od jízdy na kole a ve městech by přibylo aut.

Podívejte se na druhou ukázku z nových Hvězdných válek

autor: ČTK | 19. 5. 2015

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama