Darovala svému nevěrnému muži ledvinu. Teď ji chce zpět

jaz
27. 1. 2014 19:10
Jednačtyřicetiletá Britka přinesla pro svého manžela velkou oběť. Darovala mu ledvinu, kterou by si ale teď ráda vzala nazpět.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Samantha Lamb se nemohla dívat, jak její manžel umírá na selhání ledvin. Při životě ho udržovala jen pravidelná dialýza. Rozhodla se proto podstoupit velké riziko a jedné své ledviny se vzdát.

Byla sice vhodným dárcem, ovšem její nadváha bránila okamžité transplantaci a jejímu muži šlo o čas. Přesto se pustila do zeštíhlovací kúry, přičemž ji také sledovala televizní stanice BBC, která natočila dokumentární pořad s názvem Dieta nebo smrt o jejím boji za záchranu manžela.

Dojemný příběh o lásce až za hrob byl ale opakem toho, co se dělo mimo televizní obrazovky. Transplantace manžele totiž paradoxně rozdělila.

Pětačtyřicetiletý Andy měl údajně románek s kamarádkou své ženy, i když se k tomu nikdy nepřiznal. Svůj vztah se dvojice snažila udržet ještě dlouho, ovšem tři roky po operaci byl konec.

Když byla Samantha na noční směně v práci, Andy se odstěhoval ze společného domu a klíč ji vrátil v obálce bez jakéhokoli dopisu či slůvka vysvětlení.

Zhrzená žena teď velmi lituje toho, že pro takového člověka podstupovala obrovské riziko, kterým transplantace orgánů bezesporu je. Jak sama říká, kdyby ta možnost byla, chtěla by ledvinu okamžitě vrátit a darovat ji raději někomu, kdo si ji zaslouží.

"Alespoň si při pohledu na svou jizvu bude vždycky pamatovat, kdo mu tu ledvinu dal," řekla Samantha Daily Mail

 

Právě se děje

Další zprávy