Jeptiška přezpívala hříšnou píseň od Madonny. Stala se hitem

Magazín Magazín
23. 10. 2014 15:12
Vítězka italské pěvecké soutěže vydala cover verzi známého hitu americké zpěvačky Madonny a dala jí naprosto jiný rozměr.
Cristina Scuccia
Cristina Scuccia | Foto: YouTube

Praha – Řádová sestra Cristina Scuccia zvítězila letos v březnu v soutěži Hlas Itálie, kde zaujala interpretací písně No One od Alicie Keys. Tehdy ještě prohlašovala, že se nehodlá vydat na dráhu zpěvačky a bude se i nadále starat v klášteře nedaleko Milána o tamní děti. Začátkem týdne ale vydala videoklip, který je předzvěstí debutového alba.

Podívejte se na videoklip italské jeptišky
Podívejte se na videoklip italské jeptišky | Video: YouTube

Šestadvacetiletá sestra z řádu sv. Voršily přezpívala známou skladbu od Madonny Like a Virgin z roku 1984. Text i název písně může někomu v případě jeptišky připadat nevhodný, Cristina svůj výběr ale omluvila "vyšším rozměrem".

"Po přečtení textu, aniž byste byli ovlivněni předchozími výklady, zjistíte, že je to píseň o síle lásky a vykoupení lidí z jejich minulosti," řekla italskému deníku Avvenire s tím, že by ráda viděla, jak se bude Madonna tvářit, až se dozví, kdo přezpíval její slavný hit.

Černobílý klip je zasazený stejně jako u Madonny do kulis Benátek, ovšem na rozdíl od americké verze je mnohem klidnější a Cristina v řádovém rouchu cudnější.

Díky soutěži, ve které ji podporovali jak rodiče, tak řádové sestry, dokázala mladá jeptiška zlepšit mediální vnímání církve a získat si řadu fanoušků, o čemž svědčí i více jak jeden milion a půl zhlédnutí videoklipu na YouTube. Album se na pultech obchodů objeví už 11. listopadu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy