Staňte se Iron Manem. Létající oblek slavného superhrdiny stojí 10 milionů, zájem o něj je obrovský

Magazín Magazín
23. 7. 2018 10:09
Britský vynálezce Richard Browning představil oblek, v němž se alespoň na chvíli může člověk cítit jako legendární superhrdina Iron Man. Jet suit, který váží sedmadvacet kilo, je vytvořen pomocí technologie 3D tisku a pohání ho pět raketových motorů. Dosáhne maximální rychlosti až 51 kilometrů za hodinu a dostane se do výšky 3658 metrů. První prototypy jsou již v prodeji, jeden kus vyjde na zhruba deset miliónů korun. "Zpočátku šlo o zábavu a snahu ověřit si, zda je možné vyrobit něco, co dříve bylo možné vidět pouze v komiksových superhrdinských filmech. Překvapilo nás, jak velký zájem oblek vyvolal po celém světě," uvedl Brown pro CNN s tím, že letecké inženýrství má v genech po předcích.
Chtěli jste někdy být v kůži Iron Mana? Jestli ano, teď můžete | Video: Reuters

 

Právě se děje

před 20 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy